PoradyDzięki temu patentowi odetkasz zlew nawet wtedy, kiedy sklepy są zamknięte. Te produkty dostaniesz na stacji benzynowej

Dzięki temu patentowi odetkasz zlew nawet wtedy, kiedy sklepy są zamknięte. Te produkty dostaniesz na stacji benzynowej

Dzięki temu patentowi odetkasz zlew nawet wtedy, kiedy sklepy są zamknięte. Te produkty dostaniesz na stacji benzynowej
19.02.2023 10:48, aktualizacja: 20.02.2023 19:54

Przekonaj się, jak udrożnić zatkany odpływ w łazience czy kuchni. Zrobisz to bardzo szybko i to bez użycia typowych żrących detergentów.

Czasami odpływ potrafi zatkać się wieczorem bądź w niedzielę, kiedy wszystkie sklepy z detergentami są już zamknięte. Co można wówczas zrobić? Wystarczy udać się na stację benzynową lub do całodobowego sklepu, aby kupić dwa produkty, które szybko uratują Twój zlew.

Jak szybko udrożnić odpływ?

Najpierw przygotuj cukierki typu mentos oraz Coca-Colę. Następnie dwa lub trzy dropsy wrzuć do rury i wlej gazowany napój. Następnie szybko zakryj (możesz użyć do tego ścierki i dłoni) odpływ, gdyż oba produkty prędko wejdą ze sobą w reakcję i mogą eksplodować na Twoje ubranie. ;) Jednak kiedy nie pozwolisz im wydostać się z odpływu, to w rurach wytworzy się ciśnienie, które szybko zlikwiduje zator. Kiedy już produkty przestaną buzować w rurach, to koniecznie puść wodę z kranu, aby sprawdzić czy faktycznie wybuchowa mieszanka coli i cukierków zadziałała. To bardzo prosty i szybki patent, który pozwoli Ci skutecznie odetkać zlew.

jak udrożnić zatkany odpływ, fot. Unsplash
jak udrożnić zatkany odpływ, fot. Unsplash

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze zlewu?

Jeżeli już zmagasz się z przykrą wonią wydobywającą się ze zlewu, to jest na to dobre rozwiązanie. Weź dowolną kapsułkę do prania i umieść ją na sitku w zlewie. Następnie zalej ją gorącą wodą (do momentu całkowitego rozpłynięcia). Przykry zapach będzie tylko wspomnieniem. Ten trik jest bardzo skuteczny i absolutnie nietoksyczny.

jak udrożnić zatkany odpływ, fot. Freepik
jak udrożnić zatkany odpływ, fot. Freepik

Za nieprzyjemny zapach wydobywający się z rur odpowiadają bakterie. Niektórzy spuszczają w zlewie resztki żywności lub wlewają olej pozostały ze smażenia. To ogromny błąd. Pozostałości pokarmów gromadzą się w rurach i zaczynają gnić. Wówczas namnażają się drobnoustroje, które odpowiadają za brzydki zapach. Dlatego, aby pokarmy nie trafiały do odpływu, to koniecznie kup osłonkę, którą założysz na sitko w zlewie. Na niech zgromadzą się resztki i będziesz mógł je wyrzucić.

Wcisnęłam słomkę w odpływ. Rozwiązałam w ten sposób irytujący problem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także