PoradyDzięki temu patentowi szybko wyczyścisz piekarnik po świętach. Tłuszcz i brud znikną w oka mgnieniu

Dzięki temu patentowi szybko wyczyścisz piekarnik po świętach. Tłuszcz i brud znikną w oka mgnieniu

Jak wyczyścić piekarnik po świętach fot. genialne.pl
Jak wyczyścić piekarnik po świętach fot. genialne.pl

08.01.2023 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dowiedz się jak wyczyścić piekarnik po świętach i uporządkuj całą przestrzeń w swojej kuchni. Zrobisz to bardzo szybko.

Jak wiadomo przed każdymi świętami czy większymi uroczystościami intensywnie użytkujemy swój piekarnik. Pieczemy w nim zarówno ciasta jak i mięsa czy pasztety. Po takim maratonie, jego wnętrze pozostawia wiele do życzenia. Bo z pewnością nie czyścić swojego urządzenia na bieżąco. ;) Zresztą w przedświątecznym zamieszaniu trudno jest znaleźć na to czas.

Jak wyczyścić piekarnik po świątecznym użytkowaniu?

Natomiast kiedy już dojesz ostatni kawałek sernika, przychodzi chwila refleksji i znowu zaczynasz spoglądać na swój piekarnik. To właśnie dobry moment, aby wreszcie doprowadzić go do porządku i odpowiednio wyszorować. I tutaj pojawia się pierwszy problem. Jak skutecznie usunąć cały zaschnięty tłuszcz oraz brud? Czy konieczne jest szorowanie? Okazuje się, że jeden prosty trik odmieni całe Twoje życie. ;)

jak wyczyścić piekarnik po świętach, fot. Freepik
jak wyczyścić piekarnik po świętach, fot. Freepik

Patent z cytryną

Najpierw piekarnik rozgrzej do 250 stopni Celsjusza. Później weź dwie cytryny i wyciśnij z nich sok. Do naczynia żaroodpornego wlej wodę, sok z cytryn, a także wrzuć same cytrusy. Tak przygotowany środek czyszczący włóż do piekarnika i pozostaw w nim przez ok. 30 minut. Po tym czasie wyłącz piekarnik i pozostaw do ostygnięcia. Szybko zauważysz, że para wodna wykonała słuszną pracę. Dzięki niej wszystkie, przyklejone do ścianek, resztki żywności zmiękły. Po ostygnięciu będziesz mógł bez trudu wymyć piekarnik wilgotną ściereczką.

jak wyczyścić piekarnik po świętach, fot. Freepik
jak wyczyścić piekarnik po świętach, fot. Freepik

Jak wymyć piekarnik z termoobiegiem?

Najpierw duże naczynie żaroodporne wypełnij do połowy wodą. Następnie wlej do niej szklankę zwykłego, białego octu. Naczynie włóż do piekarnika i ustaw temperaturę na 180 stopni Celsjusza. Po ok. 30-40 minutach wyłącz piekarnik. Wewnątrz zapewne będzie znajdowało się sporo pary. Tak jak w przypadku triku z cytryną, to właśnie para wodna sprawi, że resztki żywności łatwo odkleją się od ścianek, a Ty bez trudu doczyścisz wnętrze piekarnika.

Spryskała kuchenkę gazową i przykryła folią spożywczą. Tłuszcz dosłownie wytopił się ze szczelin

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także