PoradyLajfhaki30 dziwnych trików, które można zrobić z ludzkim ciałem. Ułatwiają życie i zawsze działają!

30 dziwnych trików, które można zrobić z ludzkim ciałem. Ułatwiają życie i zawsze działają!

30 dziwnych trików, które można zrobić z ludzkim ciałem. Ułatwiają życie i zawsze działają!

02.11.2021 09:01, aktual.: 02.11.2021 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli zatkasz nos możesz tylko nucić przez usta. I to tylko na wydechu. Wibracje wykonywane przez usta brzmią inaczej. Przy zatkanym nosie nie uda się naśladować brzęczenia.

freepik.com
freepik.com

#2 Nadstaw uszy, aby lepiej słyszeć ludzi

Jeśli jesteś na głośnym koncercie lub w hałaśliwym miejscu, wycisz hałas w tle, wciskając tragus do ucha. Następnie skieruj ucho na swojego przyjaciela. Będziesz mógł lepiej słyszeć, co mówi.

freepik.com
freepik.com

#3 Uspokój się, dmuchając na kciuk

Istnieje połączenie między kciukiem a nerwem błędnym w ciele. Ten nerw kontroluje twoje tętno. Jeśli dmuchniesz na kciuk, spowolni to bicie twojego serce, co z kolei obniży ciśnienie krwi.

freepik.com
freepik.com

#4 Obejmij nos, aby powstrzymać kichanie

Naciskając skórę wokół nosa powodujesz, że do mózgu wysyłany jest alarm, że coś jest nie tak i to powstrzymuje kichanie. Z drugiej strony, jeśli chcesz wywołać kichanie, spójrz na jasne światło.

freepik.com
freepik.com

#5 Umieść ołówek między zębami, aby poprawić sobie nastrój

Ołówek musi wystawać z ust. Działa to poprzez trzymanie wtedy otwartych ust w pozycji uśmiechniętej. Sam uśmiech powoduje już, że czujesz się lepiej.

freepik.com
freepik.com

#6 Jeśli wydasz dźwięk „hoo”, będzie ci zimno. Wydawanie dźwięku „haa” jest ciepłe

Wydawaj te dźwięki z ust i zobacz, jak się czujesz. Możesz być zaskoczony. Dźwięki są w opozycji do siebie. Jeden jest chłodzący, a drugi ciepły.

freepik.com
freepik.com

#7 Dotknij językiem kostkę lodu, aby wyleczyć czkawkę

To sprawdzona sztuczka przekazywana z pokolenia na pokolenie. Po prostu dociśnij kostkę lodu do języka. Czkawka powinna szybko zniknąć.

freepik.com
freepik.com

#8 Drapanie ucha, aby złagodzić łaskotanie w gardle

Jeśli pobudzisz nerwy wokół ucha, może to spowodować skurcz mięśni w gardle, łagodząc łaskotanie. Odruch jest częścią dziwnego połączenia w ciele między uchem a gardłem.

freepik.com
freepik.com

#9 Zwalcz refluks śpiąc na lewej stronie

Kiedy śpisz w tej pozycji, żołądek jest niżej niż przełyk. Znacznie utrudnia to przemieszczanie się kwasu żołądkowego w górę. Do rana na pewno problem minie.

freepik.com
freepik.com

#10 Usuń skurcz podczas biegu odpowiednim oddechem

Usuń skurcz po prawej stronie ciała podczas biegu wydychając powietrze, gdy wylądujesz na lewej stopie. Ta metoda działa też w drugą stronę. Zrób wydech, kładąc prawą stopę na ziemi, jeśli masz skurcz po lewej stronie.

freepik.com
freepik.com

#11 Ściśnij lewy kciuk, aby pozbyć się odruchu wymiotnego

Złóż go do ręki i ściśnij. Tak, jakbyś trzymał kciuki za kogoś. To może po prostu działać, ponieważ odwraca uwagę. Istnieją jednak spekulacje, że kryje się za tym także nauka. W tej chwili nie potrafimy tego wyjaśnić.

freepik.com
freepik.com

#12 Skóra łokcia nie odczuwa bólu

Spróbuj ścisnąć samą skórę na łokciu tak mocno, jak to możliwe. Prawdopodobnie nic nie poczujesz.

wikipedia.commons
wikipedia.commons

#13 Jeśli masz problemy z wstaniem z łóżka, skorzystaj z wstrzymania oddechu

Sprawi, że obudzisz się bardzo szybko. Wstrzymanie oddechu powoduje, że twoje serce bije szybciej i wprawia twoje ciało w aktywny i świadomy stan. Od razu zauważysz różnicę.

freepik.com
freepik.com

#14 Dociśnij dziąsła, aby zatrzymać krwawienie z nosa

Uciskanie wargi tuż nad dwoma przednimi zębami powstrzymuje krwawienie z nosa. Chodzi o to, że blokuje to tętnice, które zaopatrują nos w krew. Nieznaczny nacisk może wtedy bardzo pomóc.

freepik.com
freepik.com

#15 Wąchanie rozmarynu może pomóc poprawić twoją pamięć

Badania pokazują, że istnieje związek między rozmarynem a pamięcią. Teoria polega na tym, że wąchanie rozmarynu może pomóc zwiększyć acetylocholinę w mózgu. Acetylocholina jest neuroprzekaźnikiem odpowiedzialnym za tworzenie nowych wspomnień.

freepik.com
freepik.com

#16 Ułatw sobie przełknięcie tabletki, wysuwając głowę do przodu

Jest to szczególnie przydatna sztuczka, gdy próbujesz połknąć duże tabletki. Wydaje się to sprzeczne z anatomią, ponieważ większość ludzi przechyla głowę do tyłu. Jednak popijając tabletki jednocześnie wychylając głowę do przodu spowodujesz, że tabletki popłyną prosto do przełyku.

freepik.com
freepik.com

#17 Jeśli nie chcesz połknąć czegoś, ugryź się w język

Im bardziej wystawiasz język przez zęby, tym trudniej jest przełknąć ślinę. Język jest niezbędny do zjedzenia większości posiłków czy napicia się. Ugryzienie go zatrzymuje ten proces.

freepik.com
freepik.com

#18 Jeśli jakaś część ciała zdrętwieje, potrząśnij głową

Jeśli źle śpisz budzisz się z uczuciem mrowienia w ręce lub nodze. Jeśli potrząśniesz wtedy głową, krew szybciej wróci do kończyny. Czasami części ciała drętwieją podczas spania z powodu uciskanych nerwów na szyi.

freepik.com
freepik.com

#19 Użyj palca na oparzenia, aby zapobiec tworzeniu blizn

Jeśli poparzysz się podczas gotowania, naciśnij poparzone miejsce palcami. Szybciej przywróci to temperaturę spalonej skóry do normy i zapobiegnie tworzeniu się pęcherzy.

freepik.com
freepik.com

#20 Możesz oszukać wykrywacz kłamstw, ściskając nos

Zatkaj nos i staraj się wtedy dmuchnąć powietrze. Poczujesz ucisk w uszach. Spowolni to również bicie serca, eliminując wszelkie oznaki niepokoju związane z kłamstwem, które opowiadasz.

freepik.com
freepik.com

#21 Umieść ręce pod zimną wodą, aby pozbyć się bólu głowy

Niska temperatura pomaga w przepływie krwi w twoim ciele. To próba walki z zimnem. Ręce mają wiele nerwów połączonych z mózgiem.

freepik.com
freepik.com

#22 Obserwuj źrenice innych, aby zobaczyć, co do Ciebie czują

Jeśli cię polubią, ich oczy się rozszerzą. Jest to naturalny sygnał, którego ​​nie będą w stanie ukryć. Dzieje się tak bez ich wiedzy.

freepik.com
freepik.com

#23 Pokonaj zawroty głowy, siadając

Przyczyną większości zawrotów głowy jest błędnik, a raczej jego choroby. Błędnik jest odpowiedzialny za orientację przestrzenną w terenie. Jeśli przytrzymasz się czegoś mocno lub usiądziesz, powinieneś być w stanie odzyskać równowagę. Przy zawrotach głowy pomaga również unikanie jasnego światła.

freepik.com
freepik.com

#24 Kontroluj potrzebę pójścia do toalety, myśląc o seksie

Jeśli naprawdę musisz iść do łazienki, ale musisz się powstrzymać, pomyśl o seksie. Tego typu myśli w naturalny sposób powstrzymują parcie na pęcherz. Jest to wystarczające rozproszenie dla umysłu.

freepik.com
freepik.com

#25 Seks leczy także bóle głowy

Jeśli masz przy sobie partnera, seks to świetny sposób na szybkie pozbycie się bólu głowy. Uwalniane endorfiny dają kojące poczucie przyjemności. Endorfiny mogą zawierać nawet naturalne środki przeciwbólowe.

freepik.com
freepik.com

#26 Spraw, aby źrenice się rozszerzyły, myśląc o ciemnych przestworzach

Wyobraź sobie, że jesteś w ciemnościach, a twoje oczy zachowają się odpowiednio i twoje źrenice poszerzą się. Działa to też odwrotnie. Jeśli wyobrazisz sobie, że patrzysz na bardzo jasne światło, twoje źrenice się zwężą. Wyobraźnia jest bardzo silna.

freepik.com
freepik.com

#27 Twoje serce potrafi przewidzieć przyszłość

Jeśli czujesz, że twoje serce zaczyna nagle bić szybkiej, oznacza to, że dzieje się coś strasznego lub ekscytującego. To reakcja, która często zaczyna się dziać 10 sekund przed wydarzeniem. Twoje ciało jest w stanie przewidzieć wszelkie zmiany.

freepik.com
freepik.com

#28 Zatrzymaj ból zęba, trzymając lód między palcami

Nie musisz nawet nakładać lodu na zęby. Zamiast tego należy trzymać kostkę lodu między kciukiem a palcem wskazującym. Może to zniwelować ból zęba o połowę.

instagram.com
instagram.com

#29 Możesz obniżyć poziom stresu, śmiejąc się

Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jednak poświęcony czas na obejrzenie filmu komediowego lub żartowanie z przyjaciółmi może zdziałać cuda przy eliminowaniu stresu. To naturalny sposób na lepsze samopoczucie, który nie wymaga zażywania leków.

freepik.com
freepik.com

#30 Żuj gumę, gdy jesteś w samolocie, aby pomóc uszom wyrównać ciśnienie

Ruch szczęki pomaga ciału dostosować się do zmian ciśnienia. Jest to najbardziej przydatne, gdy samolot startuje lub ląduje.

freepik.com
freepik.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także