InspiracjeMiejsca14 ekstremalnie niebezpiecznych dróg z całego świata. Przez niektóre bałabym się przejechać

14 ekstremalnie niebezpiecznych dróg z całego świata. Przez niektóre bałabym się przejechać

14 ekstremalnie niebezpiecznych dróg z całego świata. Przez niektóre bałabym się przejechać
Frania
09.11.2020 08:00, aktualizacja: 09.11.2020 11:21

Nie ma nic bardziej relaksującego niż powolna przejażdżka po nieznanych drogach z dala od miasta. Drogi te są cudowne, a brak natłoku samochodów sprawia, że te chwile mogą trwać wiecznie. Jednak oprócz spokojnych dróg poza miastem istnieją także te niebezpieczne. Przejażdżka po nich może przywołać zupełnie odmienne wrażenia...

Trudno jest porównać jazdę po niebezpiecznych drogach do czegokolwiek innego. Dlaczego? Zapnij pasy, bo zabieram Cię w podróż po 15-tu najbardziej szalonych drogach, jakie istnieją na Ziemi

#1 Zoji La, Indie

Ladakh i Kaszmir są połączone tym 9-kilometrowym odcinkiem drogi. Na domiar wszystkiego droga jest bardzo wąska, a musi pomieścić zarówno samochody i zwierzęta gospodarskie.

#2 Transfogaraska, Rumunia

Ta droga znajduje się w Karpatach i przebija masyw Fagaras. Osiąga wysokość 2034 metrów i jest najwyżej położoną drogą w Rumunii. Transfogaraska słynie z pięknych zabytków i jest niebezpieczna.

#3 Dalton Highway, Alaska

instagram
instagram

Dalton Highway to najbardziej odizolowana autostrada na świecie. Ma 666 km długości i łączy 3 małe wioski. Ta droga jest uważana za najbardziej zaśnieżoną autostradę na świecie.

#4 Khardung La, Indie

Droga znajduje się na wysokości 5602 metrów (wyżej niż Elbrus) i znajduje się w Księdze Rekordów Guinness jako najwyżej położona trasa na świecie.

#5 Yungas Road, Boliwia

Ta autostrada jest jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie. Zabiera 200 – 300 żyć rocznie. Po jednej stronie są strome góry, a po drugiej znajduje się urwisko o wysokości około 600 metrów. Aż strach myśleć o samym przebywaniu na tej drodze!

#6 Atlantic Ocean Road, Norwegia

Atlantic Ocean Road stanowi dojazd do małych nadbrzeżnych wiosek. Nawiasem mówiąc, ta droga jest najczęściej odwiedzana przez turystów, bo widoki z niej są wspaniałe.

#7 Tunel Guoliang, Chiny

Tunel Guoliang został wybudowany przez mieszkańców. Droga w „górze” jest jedynym sposobem komunikacji między wioską i światem zewnętrznym.

#8 Le Passage du Gois, Francja

Może wydawać się dziwne, ale ta droga otwarta jest tylko przez kilka godzin dziennie. Pozostałą część dnia droga ukryta jest pod wodą. Wszystko przez pływy morskie. Zanim wybierzemy się tą trasą trzeba zapoznać się z harmonogramem pływów.

#9 Tianmen Mountain, Chiny

Mimo, że ta droga ma 10 km długości, składa się z 99 stromych zakrętów, a różnica wysokości pomiędzy jej początkiem i końcem to około 1000 metrów. Tutejsi kierowcy na pewno mają nerwy ze stali.

#10 Hana, Hawaje

Ta 112-kilometrowa droga łączy Kahului i Hanę na hawajskiej wyspie Maui. Wąska droga składa się z 59 mostów, z których 46 ma tylko jeden pas ruchu. Droga jest często zamykana z powodu osuwisk.

#11 „Kolima”, Rosja

Oficjalna nazwa drogi łączącej Jakuck i Magadan to „Kolima”. Jednak ludzie od zawsze nazywają ją „drogą śmierci”. Pierwsze 90 km zostało zbudowane przed 1932 rokiem przez więźniów. Budowa została zakończona w 1953 roku.

#12 Col de la Bonette, Francja

Ta niebezpieczna przełęcz położona jest na wysokości 2000 metrów w Alpach francuskich, tuż przy granicy z Włochami. Ta droga jest stroma i ma ogromną ilość niespodziewanych zakrętów.

#13 Przełęcz Świętego Gotarda, Szwajcaria

Jest to jedna z najwyższych przełęczy w Alpach. Aż 64-kilometrowy odcinek drogi składa się z samych zakrętów i zaskakuje pasażerów jego malowniczymi widokami.

#14 Droga „Kaukaska”, Rosja

Ta wąska droga łączy Soczi i Jezioro Ritsa biegnąc poprzez góry. Jest przerażająca i efektowna zarazem. Warto zobaczyć ją co najmniej raz.

Bonus Most Eshima Ohashi, Japonia

Chociaż jest to tylko most, to jest tak niebezpieczny, jak drogi, o których wspomnieliśmy powyżej. Most łączy Sakaiminato i Matsue. Ma około 1,7 km długości i 11,3 m szerokości. Z daleka wydaje się, że przejazd przez most jest niemożliwy. Odpowiednia perspektywa przestraszy każdego! Jego wysokość pozwala jednak, aby duże statki przepływały pod nim.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także