Newsy11 zdjęć, które okazały się fałszywe po tym, jak oszukały wszystkich Internautów

11 zdjęć, które okazały się fałszywe po tym, jak oszukały wszystkich Internautów

11 zdjęć, które okazały się fałszywe po tym, jak oszukały wszystkich Internautów
Manuel

12.04.2022 08:28, aktual.: 12.04.2022 09:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od czasu do czasu zdarza się, że wszyscy w mediach społecznościowych mówią o jakimś zdjęciu, a po czasie (najczęściej kiedy już nikt o nim nie pamięta) okazuje się, że było ono fejkiem.

Oto garść fotek, które okazały się fejkami.

#1 Legendarny ekran tytułowy

Yurias134
/pikabu
Yurias134 /pikabu

To zdjęcie rzekomo przedstawia słynnego ryczącego lwa z Metro Goldwyn Mayer. Obrońcy dzikiej przyrody byli oburzeni takim potraktowaniem zwierzęcia. Ale to fałszywka. Oryginalne zdjęcie pokazuje lwa, który naprawdę miał rezonans magnetyczny. Lew z Metro Goldwyn Mayer był nakręcony wiele, wiele lat wcześniej i nie w taki sposób...

imgur
imgur

#2 Statek wycieczkowy wyrzucający odpady do morza

Sojna Amem/fb
Sojna Amem/fb

Podpis pod zdjęciem, które krąży w mediach społecznościowych mówi, że ten urugwajski statek wycieczkowy wyrzuca odpady prosto do morza. Ten post stał się viralem i nawet krajowy dyrektor ds. środowiska Urugwaju musiał udzielić wyjaśnień. Na swoim koncie na Twitterze napisał, że to zdjęcie przedstawia statek wycieczkowy, który uruchamia swoje turbiny, aby rzucić kotwicę. A te brązowe plamy to piasek i osad z dna.

#3 "Oto, co stało się z lasem deszczowym w ciągu 10 lat"

reddit
reddit

Zdjęcie wygląda na prawdziwe, szczególnie ze względu na logo w prawym rogu. Ale w rzeczywistości nie jest to kolaż dwóch zdjęć zrobionych w odstępie 10 lat, tylko jedno zdjęcie. Przedstawia ono Malazję, gdzie las deszczowy został usunięty, aby zwiększyć terytorium pod uprawę palm.

#4 Ryś i jelonek ukrywające się przed ostatnimi pożarami w Kalifornii

junkyardmessiah/reddit
junkyardmessiah/reddit

To zdjęcie jest prawdziwe, ale z reguły towarzyszy mu fałszywy podpis. Fotka tak naprawę została zrobiona w budynku organizacji zajmującej się pomocą zwierząt, po tym jak na skutek pożaru miejscowego lasu ratownikom zabrakło miejsca na przechowywanie uratowanych zwierzaków.

#5 Graffiti, które można zobaczyć tylko w wodzie

Bonnie817/reddit
Bonnie817/reddit

To graffiti istnieje naprawdę, a budynek znajduje się w Mariampolu na Litwie. Tyle, że zdjęcie zostało mocno zedytowane. Na żywo najlepiej oglądać ten obrazek, gdy nie ma wiatru, a powierzchnia wody jest idealnie gładka. W przeciwnym razie obrazek wygląda tak:

Bonnie817/reddit
Bonnie817/reddit

#6 "Typowy dzień w Rosji"

Moaml99/reddit
Moaml99/reddit

Mówi się, że na zdjęciu widać prawdziwego białego niedźwiedzia wysiadającego z tramwaju gdzieś w Rosji. Zdziwilibyście się, ale zdjęcie jest absolutnie prawdziwe - zostało zrobione w Czechach i nie było edytowane. Ale niedźwiedź nie jest prawdziwy - to kostium, który miało na sobie dwóch aktywistów Greenpeace. Ten "niedźwiedź" był częścią kampanii "Save the Arctic". Spacerował on po europejskich miastach, aby zwrócić uwagę na problemy Arktyki.

#7 Facet mieszający ryż

GeneReddit123/reddit
GeneReddit123/reddit

Też myśleliście, że fotografowi udało się uchwycić ten niesamowity moment przerzucania ryżu? Ryż jest w rzeczywistości fałszywy. Jest to po prostu rzeźba, którą można kupić w sklepie w Tokio, gdzie sprzedaje się fałszywe jedzenie.

GeneReddit123/reddit
GeneReddit123/reddit

#8 Ząb megalodona wbity w kość wieloryba

GallowBoob/reddit
GallowBoob/reddit

Zdjęcie powyżej przedstawia skamieliny, które wyglądają jak ząb megalodona i kość wieloryba, ale zostały znalezione w różnych miejscach i w różnym czasie. Ktoś po prostu połączył je w jedną rzeźbę.

#9 "Gęś przymarznięta do rury ogrzewała skrzydłem szczeniaka"

Suzanne PadaPetra/fb
Suzanne PadaPetra/fb

Pod koniec stycznia setki tysięcy osób na mediach społecznościowych polubiło i udostępniło zdjęcie trzęsącej się gęsi, która przymarzła do rury i ogrzewała skrzydłami szczeniaka. Rzekomo zostały one znalezione w USA. Mimo, że zdjęcie wydaje się być prawdziwe, zostało zrobione bardzo dawno temu i najprawdopodobniej nie było to w USA. Na domiar złego, sama historia jest najprawdopodobniej kłamstwem. Zdjęcia te były udostępniane na stronach internetowych co najmniej od 2017 r.

#10 Nowy Rok w Paryżu

britainunwrapped/reddit
britainunwrapped/reddit

To popularne zdjęcie przedstawia setki fajerwerków, które rzekomo zostały wystrzelone w Paryżu w noc sylwestrową. Niestety, zdjęcie jest fałszywe. Po pierwsze, w Sylwestra fajerwerki są wystrzeliwane z wieży Eiffla. Po drugie, wszystkie fajerwerki na zdjęciu znajdują się w tej samej odległości od aparatu. I wreszcie internauci, którzy mieszkają w Paryżu twierdzą, że w ową sylwestrową noc niebo w Paryżu tak nie wyglądało.

#11 Zdjęcie turysty na chwilę przed zamachem na jedną z wież WTC z 11 września 2001 r.

kqed
kqed

Przez wiele lat mnóstwo osób myślało, że to zdjęcie rzeczywiście pochodzi z dnia słynnych zamachów na wieże WTC. A tak naprawdę jest żartem pewnego Węgra, który rzeczywiście odwiedził owe wieże, ale wiele lat przed zamachem i jedynie "dokleił" na fotce samolot, po czym ją rozesłał do swoich znajomych. Nie wiadomo jaką drogą zdjęcie w jakiś czas później obiegło cały internet i wszyscy brali je za prawdziwe.

Dałeś się sam nabrać na któryś z tych fejków?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także