PoradyFrancuzki od lat stosują ten sposób na pozbycie się much z domu

Francuzki od lat stosują ten sposób na pozbycie się much z domu

jak pozbyć się much z domu fot. freepik
jak pozbyć się much z domu fot. freepik
25.08.2023 13:47

Są irytujące, przenoszą zarazki, a nawet gryzą. Gdy się pojawiają, mogą nieźle napsuć człowiekowi krwi. Podpowiadamy, jak pozbyć się much z domu, wykorzystując sprawdzony patent podpatrzony we Francji.

Nawet jedna mucha krążąca po pokoju może skutecznie wyprowadzić człowieka z równowagi. Chyba każdemu z nas zdarzało się biegać po mieszkaniu z łapką na owady lub starą gazetą i polować na małego intruza. Są jednak o wiele prostsze sposoby, by pozbyć się much z domu. Jeden z nich od lat z powodzeniem wykorzystują Francuzi.

Muchy w domu to same kłopoty

Chyba każdy chce wiedzieć, jak pozbyć się much z domu. Krążące po pokojach i bzyczące owady są niezmiernie irytujące. Nie jest to jednak największy problem, jaki powodują. Muchy, krążąc na otwartej przestrzeni oraz we wnętrzach, siadają na najróżniejszych powierzchniach. Kiedy przebywają na zewnątrz, często przyciągają je m.in. odchody oraz śmieci, czyli ogólnie rzecz biorąc, rzeczy mało higieniczne. Z kolei w domu owady najczęściej siadają na żywności, co oznacza, że mogą ją zanieczyścić zarazkami przyniesionymi z zewnątrz. Mało tego, niektóre muchy gryzą i kłują, przez co pozostawiają na naszej skórze swędzące bąble.

Jak pozbyć się much z domu? Fot. Freepik
Jak pozbyć się much z domu? Fot. Freepik

Jak pozbyć się much z domu?

Jak pewnie wiesz, wiele owadów można przepędzić, wykorzystując zapachy, których nie lubią. Ten patent sprawdza się również w przypadku much. Okazuje się, że jedną z roślin, które działają na nie odstraszająco, jest lawenda. We Francji, która słynie z lawendowych pól, ten patent jest wykorzystywany od lat. Kwiaty lawendy pomagają zresztą przepędzić nie tylko muchy, ale również mole, komary czy skorpiony. Warto więc wziąć przykład z Francuzów i zrobić z nich właściwy użytek. Podpowiadamy, co powinieneś zrobić, by owady trzymały się z daleka od twojego domu.

Francuzi wiedza, jak pozbyć się much z domu. Fot. Getty Images/Freepik
Francuzi wiedza, jak pozbyć się much z domu. Fot. Getty Images/Freepik

Jak wykorzystać lawendę, by pozbyć się much z domu?

Francuzi używają zapachu lawendy, by pozbyć się much, na kilka różnych sposobów. Wszystkie, poza tym, że odstraszają muchy, sprawiają, że w domu ładnie pachnie, co jest dodatkową korzyścią.

  • Francuzi sadzą krzaczki wokół domów.
  • We francuskich domach wiesza się pęczki suszonych kwiatów lawendy. W każdym pomieszczeniu znajdują się przynajmniej 1 lub 2 wiązanki.
  • By chronić sypialnię, francuzi skrapiają olejkiem lawendowym zewnętrzną stronę pościeli oraz firany. Ponieważ ma bardzo intensywny zapach, działa skuteczniej niż suszone kwiaty czy żywa roślina.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także