PoradyLajfhaki7 telefonicznych trików, dzięki którym poczujesz się jak mistrz technologii

7 telefonicznych trików, dzięki którym poczujesz się jak mistrz technologii

7 telefonicznych trików, dzięki którym poczujesz się jak mistrz technologii
Mika

01.07.2019 15:30, aktual.: 01.07.2019 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy z nas ma smartfona. Te urządzenia tak bardzo ułatwiły nam życie i zastąpiły wiele innych przedmiotów, że dziś już ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie bez nich.

Wątpliwe także jest, by w najbliższym czasie cokolwiek zastąpiło nasze telefony. Nie zawsze jednak w pełni wykorzystujemy ich potencjał. Smartfony mają wiele ukrytych funkcji i mogą stać się jeszcze użyteczniejsze. Zobaczcie nasze wskazówki:

#1 Kontroluj telefon za pomocą komputera

Obraz

Zapomniałeś ładowarki, a potrzebujesz pilnie wysłać wiadomość?

Mightytext rozwiąże problem. Wystarczy zsynchronizować telefon z komputerem, a wszystkie powiązane z numerem wiadomości będą dostępne na ekranie.

#2 Kontroluj telefon bez dotykania

thegetsmartblog
thegetsmartblog

Sterowanie telefonem za pomocą gestów okazuje się przydatne w wielu sytuacjach. Odbieranie telefonu czy słuchanie muzyki podczas gotowanie nie będzie wymagało mycia rąk. Wystarczy pobrać aplikację WaveControl i korzystać z urządzenia nawet, gdy mamy zajęte ręce.

#3 Zadbaj o bezpieczeństwo

Obraz

Samotny powrót do domu wieczorami może sprawiać, że czujemy się niepewnie. Jednak aplikacja pomoże uspokoić nerwy. W razie potrzeby wyśle wiadomość SOS do wybranych kontaktów, nagra wideo i audio oraz wyśledzi lokalizację GPS. Nawet jeśli randka pójdzie nie tak, można uruchomić opcję „udawanego połączenia”.

#4 Prowadź bezpiecznie samochód

Obraz

Jeśli często prowadzisz samochód po zmroku, lepiej, by oczy stale skierowane były na drogę. Ciągłe spoglądanie na wyświetlacz GPS może być męczące, dlatego warto zaopatrzyć smartfona w HUDWAY. Wystarczy uruchomić aplikację i położyć na desce rozdzielczej. Projekcja na przedniej szybie pokaże prędkość i kierunek jazdy bez konieczności spoglądania w inne strony.

#5 Zorganizuj się

Obraz

Szukasz restauracji albo idealnego miejsca na randkę? Decision Crafting pomoże ci podjąć decyzję. Od najlepszej restauracji po odległość do lokali. Aplikacja uwzględnia nawet środki transportu! Wprowadź parametry i podejmij decyzję znacznie szybciej.

#6 Sprawdź stan baterii

rem-tv
rem-tv

Jeśli nie jesteś przekonany co do żywotności baterii w pilocie, a nie spieszysz się do sklepu, telefon również pomoże ci rozwiązać ten problem. Wystarczy włączyć aparat, a następnie skierować na niego pilota i wcisnąć dowolny guzik. Jeśli na wyświetlaczu telefonu zobaczysz czerwone lub różowe światełko, pilot działa poprawnie, ale baterie są na wyczerpaniu.

#7 Zmierz odległość

Obraz

Niewiele osób nosi w plecaku przyrządy pomiarowe, a często potrzebujemy sprawdzić wymiary lub długość. Dzięki aplikacji SizeUp z łatwością zrobisz to za pomocą telefonu. Wystarczy skierować aparat na obiekt, a urządzenie poda ci przybliżone wymiary.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także