NewsyLepsze od Tindera! W Krakowie stanęła gaduławka dla każdego, kto chce porozmawiać i kogoś poznać

Lepsze od Tindera! W Krakowie stanęła gaduławka dla każdego, kto chce porozmawiać i kogoś poznać

Lepsze od Tindera! W Krakowie stanęła gaduławka dla każdego, kto chce porozmawiać i kogoś poznać
Manuel

30.09.2021 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na Zachodzie stały się modne już jakiś czas temu, ale u nas to dopiero pierwsza taka ławka. Gaduławka jest przeznaczona dla tych, którzy chcą kogoś poznać lub po prostu porozmawiać z osobą, która się do nich dosiądzie.

Świeżynka

Pierwsza gaduławka została ustawiona parę dni temu na krakowskim Kazimierzu, przy Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Kraków. Jest zielono-biała, wygląda nowocześnie i przyjemnie estetycznie. Czy okaże się jedną z nowych ulubionych miejscówek mieszkańców Krakowa?

Obraz

Powiew nowości z Zachodu

Pomysł gaduławek wywodzi się z krajów anglosaskich. W Wielkiej Brytanii, USA, Australii i Nowej Zelandii tego typu obiekty cieszą się sporą popularnością. Wiele osób przede wszystkim cieszy pomysł zrobienia czegoś co przenosi poznawanie ludzi z internetu z powrotem w realny świat.

Obraz

Coś tu (mocno) nie gra

Niestety, ale pierwsza polska gaduławka ma ogromne szanse okazać się... całkowitym niewypałem. Z bardzo prostego powodu: nie jest ustawiona w miejscu ogólnodostępnym, tylko na zamkniętym bramą terenie wyżej wspomnianego żydowskiego centrum.

Na to, aby ktoś z ulicy się do nas dosiadł i rozpoczął rozmowę oczywiście szans nie było najmniejszych. Ławeczki zresztą na ten moment praktycznie nie da się nawet dojrzeć z ulicy.

Obraz

Co przyniesie przyszłość?

Pierwsza polska gaduławka na razie więc wypada dość absurdalnie (delikatnie mówiąc), ale być może mieszkańcy Krakowa będą w stanie z niej rzeczywiście korzystać od 1 października - jak nas poinformowano, jest szansa, że od tego dnia brama JCC będzie otwarta.

Obraz

Dalgona Coffee - PRZEPIS z 3 składników!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także