NewsyPolska projektantka zmieniła 45-metrowy garaż w ogromny apartament

Polska projektantka zmieniła 45‑metrowy garaż w ogromny apartament

Polska projektantka zmieniła 45-metrowy garaż w ogromny apartament
Katarzyna

08.02.2020 12:31, aktual.: 08.02.2020 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stworzenie przytulnego rodzinnego gniazdka jest wyzwaniem dla wielu ludzi. Zaprojektowanie mieszkania od podstaw może być problemem, a co dopiero gdy przyjdzie przerobić stary i niewielki garaż w nowoczesny apartament? Z takim wyzwaniem zmierzyła się polska projektantka, Marta Nowicka, która postanowiła kupić niewielki garaż.

Mały garaż, wielkie marzenia

Budynek znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, we wschodniej części Londynu. Gdy projektantka zobaczyła ogłoszenie w internecie, zdecydowała się kupić i całkowicie przearanżować przestrzeń.

domstayandlive.com
domstayandlive.com

Całą działka miała zaledwie 45 metrów kwadratowych, na której znajdował się zrujnowany garaż oraz ogród na tyłach budynku - typowy dla zabudowy wiktoriańskiej. Na tak niewielkiej przestrzeni powstał 3-poziomowy dom o łącznej powierzchni 126 m2. Projektantka postanowiła maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, zmieniając piwnicę oraz dodając piętro.

"The Gouse" czyli dom stworzony z garażu

visionandphotography.com
visionandphotography.com

Projekt nosi nazwę "Gouse" która powstała z połączenia dwóch słów "garage" (garaż) oraz "house" (dom). Być może z zewnątrz nie wygląda spektakularnie, wiele osób pewnie nie zwróciłoby nawet uwagi na ten budynek, ponieważ świetnie wtapia się w sąsiadujące z nim domy. Stare, drewniane drzwi zostały zastąpione cegłówką, zaś dobudowane piętro pokryto gontem cedrowym.

Z drugiej strony budynku skrywa się ogród, na który mieszkańcy mogą spoglądać przez wielkie przeszklenia. Zastosowanie tak dużych okien pozwala na wpuszczenie do mieszkania jak największej ilości światła. Z kolei perforowany mur z cegły pozwala na odrobinę intymności, nie eliminując przy tym dopływu światłą.

Wnętrze, które zaprasza do środka

visionandphotography.com
visionandphotography.com

Cały projekt powstał w ramach "Dom Stay & Live" czyli prowadzonej przez projektantkę firmie, która zajmuje się wynajmem i sprzedażą nieruchomości stworzonych przez Martę Nowicką. "The Gouse" w środku jest bardzo minimalistyczny i nowoczesny. W apartamencie królują białe ściany i drewno, nie można nie wspomnieć o przeszkleniu w podłodze, dzięki któremu do mieszkania wpada jeszcze więcej dziennego światła.

Jak Ci się podoba ten projekt? My jesteśmy nim zachwyceni!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także