PoradySprzątanieGdy czuję w łazience smród, nie czekam, aż będzie gorzej. Robię błyskawiczny zabieg

Gdy czuję w łazience smród, nie czekam, aż będzie gorzej. Robię błyskawiczny zabieg

Smród w łazience łatwo zlikwidować domowym sposobem.
Smród w łazience łatwo zlikwidować domowym sposobem.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Andrey Zhuravlev

27.01.2024 18:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdarzyło ci się kiedyś, że po wejściu do łazienki czuć smród, mimo że jeszcze przed chwilą wysprzątałaś ją na błysk? Powodem brzydkiego zapachu może być zabrudzona kanalizacja, która również potrzebuje porządnego oczyszczenia. Aby pozbyć się uporczywego problemu, skorzystaj z poniższego triku i zapomnij o śmierdzącym problemie.

O brudne rury nie trzeba się długo prosić. Resztki detergentów, włosy i brud osiadają na ściankach kanalizacji, a ponieważ jest tam wilgotno i ciepło, zaczynają się procesy rozkładu, których nie widać, ale bardzo mocno czuć. Smród z kanalizacji może przyprawiać o mdłości, dlatego gdy tylko go poczujesz, koniecznie wykonaj zabieg, który pomoże oczyścić rury z zanieczyszczeń. Potrzebujesz zaledwie dwóch składników z kuchni!

Jak pokonać smród w łazience?

Kiedy po wkroczeniu do łazienki zaczynasz odczuwać nieprzyjemny zapach, koniecznie zwalcz go domowym sposobem. W tym wypadku popryskanie wnętrza odświeżaczem powietrza na niewiele się zda, gdyż zamiast usunąć przyczynę smrodu, zamaskujesz jedynie jego odór. Powodem brzydkiego zapachu najczęściej jest wadliwa kanalizacja lub niedziałająca wentylacja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli wykluczyłaś możliwość niedziałającego wentylatora, to skup się na tym, by oczyścić rury, które zapewne są zatkane i to właśnie z nich wydobywa się brzydki zapach. Smród to wynik rozkładania się resztek, które zalegają w kanalizacji. Wystarczy trochę włosów, mydła i brudu, by powstał potężny zator, który można z łatwością usunąć, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Zamiast kupować kreta, który wydziela mnóstwo toksycznych oparów, postaw na domową mieszankę. Wystarczy, że przygotujesz dwa składniki, a po smrodzie nie będzie ani śladu.

Domowa mieszanka usunie nieprzyjemny zapach

Smród w łazience nie oznacza nieczystości, z reguły wydobywa się z rur, a te mało kto sprząta. Kiedy pojawia się brzydki zapach, trzeba zająć się nim już na samym początku, a pomoże w tym domowa mieszanka z sody oczyszczonej i octu kuchennego. Zakładamy, że oba te składniki znajdują się w twojej kuchni, dlatego przygotowanie takiej mieszanki będzie zupełnie darmowe.

Jak wykonać czyszczenie rur? Zacznij od ściągnięcia sitka na odpływie i spróbuj usunąć wszystkie zanieczyszczenia za pomocą długiej wykałaczki. Następnie przygotuj 1/3 szklanki sody i 1/3 szklanki octu. Zacznij od wsypania proszku do odpływu, następnie zalej go płynem. Powstanie silna reakcja chemiczna, której wynikiem będzie aktywna piana. Pozostaw mieszankę na minimum 30 minut, a następnie zalej odpływ wrzącą wodą. Zabieg powtarzaj co jakiś czas, by nie dopuścić do powstania zatorów, które powodują nieprzyjemny zapach w łazience. Trik stosuj jednakowo w wannie, zlewie czy pod prysznicem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także