NewsyGdy motyl usiądzie na Tobie, to jest to znak. Wybrał Cię nie bez powodu

Gdy motyl usiądzie na Tobie, to jest to znak. Wybrał Cię nie bez powodu

Gdy motyl usiądzie na Tobie, to jest to znak. Wybrał Cię nie bez powodu

17.08.2022 13:23, aktual.: 12.07.2023 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Motyle to niezwykle delikatne owady, które mają bogate znaczenie symboliczne. Jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Co oznacza, gdy usiądzie na Tobie motyl? Koniecznie to sprawdź.

Jak zinterpretować siadającego na własnym ciele motyla?

To zdecydowanie dobry znak. Motyl, który przysiadł na ręce lub ramieniu nie oznacza niczego złego. Można go zinterpretować jako sygnał do wprowadzenia zmian. Wszystko, co negatywne wkrótce przemieni się w coś lepszego i pozytywnego.

Co oznacza gdy usiądzie na Tobie motyl, Fot. Unsplash
Co oznacza gdy usiądzie na Tobie motyl, Fot. Unsplash

Jednak taka zmiana nie przyjdzie sama. Będziesz musiał się trochę postarać, aby wreszcie ruszyć do przodu i przestać tkwić w smutnej rzeczywistości. Gąsienica sama nie przemieni się w pięknego motyla. Do tego niezbędna jest energia i motywacja do działania. Co więcej nie należy bać się zmian, gdyż one są powiewem świeżości i zdecydowanie wnoszą do życia coś dobrego.

Jest jeszcze jedna interpretacja motyla, który usiądzie na ciele. Otóż niektórzy sądzą, że to znak od ukochanej osoby, która chce koniecznie się z Tobą skontaktować lub przekazać Ci jakąś wiadomość.

Co oznacza gdy usiądzie na Tobie motyl, Fot. Unsplash
Co oznacza gdy usiądzie na Tobie motyl, Fot. Unsplash

Co symbolizują motyle?

Motyle przez swoją zdolność do metamorfozy i przemian mają dość bogate znaczenie symboliczne.

  • W starożytnej Grecji cały cykl życia motyla interpretowano jako życie, śmierć oraz zmartwychwstanie. Dodatkowo jego przemiana z gąsienicy w dorosły okaz, przypominała Grekom o wyjściu duszy ludzkiej z ciała.
  • Przede wszystkim oznacza transformację, a także przemianę. Może to być uzdrowienie, przemiana wewnętrzna, fizyczna, wejście w dojrzałość czy też rozpoczęcie nowego etapu życia.
  • Trzeba pamiętać o tym, że motyl to także symbol śmierci, przemijania i kruchości życia.
  • Tymczasem Japończycy wierzą, że zobaczenie jednego motyla w domu wróży rychłe nadejście sympatycznego gościa. Natomiast większa liczba motyli to nie najlepszy znak.
  • Natomiast Chińczycy w parze lecących motyli upatrują symbolu miłości.
  • Co ciekawe w angielskim hrabstwie Devon wierzono, że wiosną należy zabić pierwszego dostrzeżonego motyla. To miało chronić przed pechem.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także