PoradyHydraulik nauczył mnie tej prostej sztuczki do czyszczenia spłuczki

Hydraulik nauczył mnie tej prostej sztuczki do czyszczenia spłuczki

czyszczenie spłuczki fot. genialne.pl
czyszczenie spłuczki fot. genialne.pl
Manuel

02.02.2023 13:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czyszczenie wnętrza spłuczki potrafi być uciążliwe (jak zresztą całej toalety...). Zwłaszcza jeśli robisz to nieodpowiednimi środkami. Pokażemy Ci dzisiaj, jak skutecznie wyczyścić spłuczkę naturalnymi domowymi środkami. To sztuczka, którą chętnie stosują hydraulicy.

Kiedy masz umyć spłuczkę toalety, też mówisz "Jak ja nie lubię tego robić!"?

Z wszystkich domowych obowiązków ten chyba należy do jednych z najmniej przyjemnych. Czyszczenie toalety, a w szczególności jej spłuczki nikomu nie sprawia przyjemności, ale siadanie na choćby lekko zabrudzonym WC jest jedną z najbardziej nieprzyjemnych rzeczy. Chcąc nie chcąc więc każda pani domu musi ubikację w swojej łazience czyścić dużo częściej niżby miała na to ochotę. A jeśli już więc trzeba to robić, to dobrze by było móc to zrobić tak, by czyszczenie przebiegało jak najszybciej i jak najskuteczniej.

Czyszczenie spłuczki. Sztuczka stosowana przez hydraulików

Wszystko czego będziesz potrzebował, masz już przypuszczalnie w swojej szafce kuchennej. W czyszczeniu wnętrza spłuczki świetnie się bowiem sprawdza kwasek cytrynowy w połączeniu z octem i wodą (możesz tę mieszankę uzupełnić jeszcze o olejek eteryczny, jeśli drażni Cię zapach octu). Weź 50-80 g kwasku cytrynowego i wlej go do średniej wielkości naczynia. Następnie dodaj ok. 100 ml octu i dolej do całości 1 litr wody. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj. Możesz też w tym momencie dodać olejek eteryczny o ulubionym zapachu.

czyszczenie spłuczki, fot. freepik
czyszczenie spłuczki, fot. freepik

Następnie całość przelej do buteleczki z rozpylaczem i wybierz się do łazienki. Zdejmij pokrywę spłuczki i postaraj się spuścić z niej całą wodę. Nanieś swoją mieszankę na ściany spłuczki i wszystkie inne elementy. Teraz pozostaw tak całość na mniej więcej godzinę. Wytarcie i usunięcie wszelkich pozostałości gąbką lub szczotką powinno być już łatwizną. Po całym zabiegu dobrze jest zalać wnętrze spłuczki ciepłą lub gorącą wodą, ale nie jest to konieczne.

Jak wyczyścić toaletę za pomocą tabletek do protez?

Być może chciałbyś też wiedzieć, jak wyczyścić toaletę za pomocą tabletek do protez. Metoda ta jest dość prosta w zastosowaniu. Jedyne co musisz zrobić, to wrzucić jedną tabletkę do muszli klozetowej (lub dwie, jeśli jest to Twoje pierwsze czyszczenie w ten sposób. Jeśli robisz to co tydzień, możesz po prostu dodać jedną, aby utrzymać muszlę klozetową świeżą i czystą przez cały czas) i obserwować, jak rozpuszcza się, wypuszczając przy tym bąbelki.

Powinieneś zostawić rozpuszczoną tabletkę, aby zrobiła swoje przez co najmniej 20 do 30 minut. Jednak możesz najlepiej zostawić ją na noc, aby miała czas na zabicie wszystkich bakterii. Rano (lub po upływie wyznaczonego czasu) po prostu spłucz toaletę, a plamy powinny zniknąć. W przypadku bardziej uporczywych plam przypuszczalnie trzeba będzie wspomóc proces przy użyciu szczotki do toalety.

Zobacz genialne triki z pralką, które ułatwiają życie. Sprawią, że pranie będzie dużo przyjemniejsza czynnością

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także