PoradyProsty trik zabezpieczy Twoje lusterka przed śniegiem i lodem. Miotełka i odmrażacz nie będą potrzebne

Prosty trik zabezpieczy Twoje lusterka przed śniegiem i lodem. Miotełka i odmrażacz nie będą potrzebne

lusterka auta zimą fot. freepik
lusterka auta zimą fot. freepik
Manuel
13.12.2022 20:50

Lusterka auta zimą zwykle są oszronione lub pokryte śniegiem. A jako, że korzystanie z nich podczas jazdy jest bardzo ważne, to dobrze by było mieć je czyste. Pokażemy Ci sztuczkę, dzięki której od teraz zawsze tak będzie w Twoim aucie.

Te ciągle zachodzące szronem szyby samochodu

Jeśli chodzi o jazdę samochodem w zimie, najgorszą jej częścią jest zapewnienie, żeby szyby Twojego samochodu były wolne od lodu i szronu. W przeciwnym razie, pozostawiając lód lub szron na szybie może to prowadzić do potencjalnego zagrożenia dla Ciebie, jak i innych kierowców na drodze. Jak więc utrzymać szyby wolną od lodu i szronu? A najlepiej, jak to zrobić, żeby móc uniknąć kłopotów związanych z koniecznością czyszczenia ich każdego dnia rano? Akurat jeśli chodzi o boczne lusterka w samochodzie, to jest 1 poręczny i banalnie prosty trick, który pozwala banalnie łatwo poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Lusterka auta zimą fot. freepik
Lusterka auta zimą fot. freepik

Tak sprawisz, że lusterka Twojego auta będą zimą wolne od lodu i szronu

Większość ludzi ściąga szron i lód z bocznych lusterek za pomocą skrobaczki. Ale skrobanie lusterek bocznych jest uciążliwe. Nikomu nie chce się tego tak naprawdę robić. Jeśli nie masz podgrzewanych lusterek bocznych, skrobanie ich może być bardzo żmudnym procesem. Zwłaszcza, że jak tylko zaczniesz skrobać, to lusterko się przesuwa. Można jednak skutecznie zapobiec oszronieniu lusterek bocznych. Żeby to zrobić wystarczy Ci woreczek strunowy. Dokładnie taki jak ten, w który być może dziś rano zapakowałeś drugie śniadanie.

Wszystko co musisz zrobić, to po prostu wziąć taki plastikowy woreczek ze strunowym zapięciem i wsunąć go na lusterko boczne. Na końcu zapnij go na tyle, na ile się da, aby uszczelnić dopływ powietrza z zewnątrz. Ta banalnie prosta sztuczka sprawi, że ani lód, ani nawet szron nie będą więcej osiadały na lusterku. No chyba, że nagle w środku zimy pojawią się rekordowe, minusowe temperatury podobne do tych na Syberii - wtedy nic nie pomoże. Ale w naszych typowych polskich warunkach to rozwiązanie sprawi, że raz na zawsze pozbędziesz się uporczywego i wkurzającego problemu, a Twoje ranki staną się przez to pewnie znacznie przyjemniejsze.

Ten pomysł z woreczkiem strunowym na lusterkach samochodowych możesz obejrzeć w filmiku poniżej:

CO ZROBIĆ gdy utkniesz między zamkniętymi szlabanami?! Ta wiedza może URATOWAĆ CI ŻYCIE

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także