PoradyJak dobrać biustonosz? Tak sprawdzisz, czy dany rozmiar jest dla Ciebie

Jak dobrać biustonosz? Tak sprawdzisz, czy dany rozmiar jest dla Ciebie

jak dobrać biustonosz Fot. Freepik
jak dobrać biustonosz Fot. Freepik
18.08.2022 14:00

Właściwie dobrany rozmiar biustonosza to bardzo ważna rzecz. Wówczas bielizna nie uwiera i właściwie spełnia swoją funkcję.  Jak dobrać biustonosz? Okazuje się, że nie jest to takie trudne.

Niedopasowana bielizna to duży problem. Tymczasem mamy tendencję do kupowania biustonoszy o zbyt dużych miseczkach i za małym obwodzie pod biustem. Dodatkowo zapominamy o tym, że staniki trzeba regularnie wymieniać, a luźne ramiączka to dobitny znak, że biustonosz zrobi więcej złego niż dobrego.

Jak dobrać biustonosz, fot. Unsplash
Jak dobrać biustonosz, fot. Unsplash

Siedem znaków ostrzegawczych, które świadczą o tym, że nosisz biustonosz w złym rozmiarze

1. Miseczka odstająca od ciała lub zwijająca się w fałdy, jest zwyczajnie za duża.

2. Zapinanie biustonosza na ostatnią haftkę sygnalizuje, że jest on już dość rozciągnięty i warto zainwestować w nowy egzemplarz. Przy wyborze stanika zawsze zapinaj go na pierwszą haftkę

3. Unoszące się na plecach do góry haftki, świadczą o tym, że wybrałaś stanik ze zbyt dużym obwodem. Mógł on także rozciągnąć się w trakcie noszenia i trzeba szybko go wymienić.

4. Jeżeli część łącząca obie miseczki odstaje od ciała, to koniecznie lub biustonosz z większymi miseczkami. Za mała miseczki dodatkowo zbyt ściskają i zbliżają do siebie piersi.

Jak dobrać biustonosz, fot. Unsplash
Jak dobrać biustonosz, fot. Unsplash

5. Czerwone ślady na ciele po zdjęciu biustonosza informują, że ma od za mały obwód. Koniecznie kup nowy stanik. Noszenie za ciasnej bielizny to żadna przyjemność.

6. Jeśli miseczki nieustannie się unoszą do góry, to znak, że zdecydowałaś się na stanik ze zbyt dużym obwodem. Miseczki nie mają prawa się ruszać. Jeżeli tak się dzieje, to nie podtrzymują we właściwy sposób piersi.

7. Natomiast wałeczki, które widać w okolicy pach to oznaka, że zwyczajnie kupiłaś biustonosz o za małych miseczkach. Koniecznie to zmień.

Jak prawidłowo dopasować biustonosz? Jeżeli masz z tym problem, to warto skorzystać z usług wykwalifikowanej brafitterki. Ona dokładnie Cię zmierzy i ustali jaki rozmiar powinnaś nosić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także