PoradyLajfhakiWrzuć do wody tę 1 składnik. Skarpetki będą śnieżnobiałe, bez wybielacza

Wrzuć do wody tę 1 składnik. Skarpetki będą śnieżnobiałe, bez wybielacza

Wrzuć do wody tę 1 składnik. Skarpetki będą śnieżnobiałe, bez wybielacza
16.07.2023 11:00

Zadeptane skarpetki, szczególnie białe, nie są łatwe do doprania. Mimo moczenia brud nie chce z nich schodzić i wydaje się, że nadają się do wyrzucenia. Nic jednak bardziej mylnego. Podpowiadamy, jak doprać skarpetki, aby były czyste, jak nowe!

Pewnie nie raz zdarzyło ci się wyciągnąć z pralki skarpetki, które nie uprały się do końca. Jest to frustrujące, jednak mamy na to sposób. Jest tani produkt kuchenny, w którym po zamoczeniu skarpety znów staną się czyste i przyjemnie będzie ci je nosić.

Jak doprać skarpetki?

Skarpetki są najtrudniejszym elementem garderoby, który pierzemy. Ile razy słyszałeś o tym, że wkładasz dwie, a wyjmujesz jedną, bo magiczna czarna dziura w bębnie pralki wciągnęła jedną z nich. Być może to stąd właśnie wzięła się moda, by nosić skarpetki nie do pary, bo w końcu skoro zostaje jedna, nadal można ją nosić, zamiast wyrzucać. Zadeptane lub zabrudzone w inny sposób skarpety też ciężko doprać, bo nawet mimo moczenia, szorowania i późniejszego prania - nadal pozostają niedoprane. My również się z tym borykaliśmy. I w końcu udało nam się odkryć skuteczny patent, dzięki któremu nasze skarpetki zawsze są doprane i już nie irytujemy się, kiedy wyciągamy je po praniu. Zdradzamy go teraz tobie!

Woman holding dirty socks with her nose closed
Woman holding dirty socks with her nose closed

Sposób na zawsze doprane skarpety

Ręce ci opadają za każdym razem, kiedy wyjmujesz skarpety z pralki? Wydajesz fortunę na najlepsze środki piorące, a i tak zostają one niedoprane? Już nie musisz się tym martwić. Mamy na to świetny i domowy sposób, który nie tylko kosztuje prawie tyle, co nic, to jeszcze jest ultraskuteczny. Wystarczy, że do miski z wodą, w której moczysz skarpety wsypiesz 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Jest ona najbardziej uniwersalnym środkiem czyszczącym i przyjacielem, każdej/każdego pani/pana domu. Nic tak świetnie nie czyścić armatury kuchennej w postaci pasty, nie poprawia jakości wypieków, czy nie działa odplamiająco, jak właśnie ona! Kiedy już znajdzie się w wodzie ze skarpetami, odstaw miskę na 30 minut, aby pozbyć się z nich brudu i brzydkiego zapachu. Potem wystarczy, że wypierzesz je w delikatnym płynie do prania. Podobnie zadziała też mikstura wody z solą! Niezależnie, którą opcję wybierzesz, obie są warte wypróbowania!

Female hands washing color clothes in basin
Female hands washing color clothes in basin
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także