PoradyJak łatwo umyć piekarnik z termoobiegiem? Mało kto o tym wie!

Jak łatwo umyć piekarnik z termoobiegiem? Mało kto o tym wie!

Jak wyczyścić piekarnik z termoobiegiem fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić piekarnik z termoobiegiem fot. Genialne.pl
17.11.2022 13:40

Jak wyczyścić piekarnik z termoobiegiem bez większego wysiłku? Spokojnie zrobisz to bez większego wysiłku stosując jeden prosty trik.

Do czyszczenia piekarnika nie musisz używać chemicznych detergentów. Co więcej przy pomocy domowych sposobów łatwo usuniesz z niego resztki przypalonego jedzenia oraz osad z tłuszczu. A jak wiadomo jest on wyjątkowo uporczywy.

Jak łatwo wymyć piekarnik z termoobiegiem?

Najpierw duże naczynie żaroodporne wypełnij do połowy wodą. Następnie wlej do niej szklankę zwykłego, białego octu. Naczynie włóż do piekarnika i ustaw temperaturę na 180 stopni Celsjusza. Po ok. 30-40 minutach wyłącz piekarnik. Wewnątrz zapewne będzie znajdowało się sporo pary. Dzięki niej wszystkie, przyklejone do ścianek, resztki żywności zmiękną. Po ostygnięciu będziesz mógł bez trudu wymyć piekarnik tylko wilgotną ściereczką. Bez szorowania.

Jak wyczyścić piekarnik z termoobiegiem fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić piekarnik z termoobiegiem fot. Genialne.pl

Jak umyć szybę w piekarniku?

Problematyczna do czyszczenia jest także zabrudzona od środka szyba. Okazuje się, że większość piekarników ma sekretny przycisk, który pozwala na jej zdemontowanie. Wiele osób nawet nie wie o takiej możliwości. Zamiast wciskać szmatkę między dwie szyby, wystarczy zdjąć wewnętrzną warstwę. Jak to zrobić? Najpierw odchyl zaczepy znajdujące się u podstawy drzwiczek. Następnie zdejmij listwę z góry drzwiczek i wyciągnij oswobodzoną szybę. Budowa zaczepów może wyglądać inaczej u różnych producentów. Jednak zamysł jest ten sam. Wystarczy poszukać internetową wersję instrukcji do Twojego urządzenia. To właśnie tam znajdziemy dokładne informację jak bezpiecznie zdemontować szybę. Większość osób nie czyta instrukcji, więc nie ma o tym pojęcia!

Jak wyczyścić piekarnik z termoobiegiem, fot. Freepik
Jak wyczyścić piekarnik z termoobiegiem, fot. Freepik

Jak wyczyścić szybę piekarnika sodą

Do miseczki wsyp sodę i wlej o połowę mniej wody. Całość wymieszaj tak, by powstała gęsta pasta. Taką miksturę rozprowadź na szybie piekarnika.

Dla spotęgowania efektu możesz wykorzystać ocet. Przelej go do spryskiwacza i rozpryskaj po rozsmarowanej paście. Całość ponownie zacznie się pienić i pracować. Odczekaj aż przestaną pojawiać się bąbelki i całość zmyj mokrą szmatką. Cały tłuszcz i brud powinien zejść razem z sodą.

Zobacz cały nasz filmik o czyszczeniu i myciu piekarnika

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także