PoradyJak łatwo zapalić wypalającą się już świecę? Rozwiązanie jest w kuchni

Jak łatwo zapalić wypalającą się już świecę? Rozwiązanie jest w kuchni

Jak łatwo zapalić świeczkę, fot. Unsplash
Jak łatwo zapalić świeczkę, fot. Unsplash

03.11.2022 15:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy zapachowa świeczka w szklanym słoju powoli się spala, to za każdym razem jest coraz trudniej ją zapalić. Włożenie dłoni do pojemnika nie jest prostą sprawą i często grozi oparzeniem. Jak łatwo zapalić świeczkę?

Lubię świece. To one odpowiadają za niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Dzięki nim od razu robi się przytulniej oraz oczywiście cieplej. Jednak wypalające się świeczki jest coraz trudniej zapalić ponownie. Oczywiście można to zrobić za pomocą długich zapałek. Jednak co w sytuacji, kiedy ich nie masz przy sobie?

Jak szybko zapalić wypalającą się świecę?

Najpierw udaj się do kuchni i z szafki wyjmij makaron do spaghetti. Podpal jedną nitkę i tym sposobem zaświeć knot świecy. Makaron jest na tyle długi, że spokojnie sięgniesz nim nawet do najmniejszego knota.

Natomiast jeśli nie masz makaronu, to świecę zapalisz też przy użyciu patyczków służących do przygotowywania szaszłyków. Zapewne sporo osób przetrzymuje je w szufladach.

Jak łatwo zapalić świeczkę, fot. Unsplash
Jak łatwo zapalić świeczkę, fot. Unsplash

Jak zabezpieczyć fugi przed pojawianiem się pleśni?

Jak się okazuje świece sprawdzą się nie tylko jako ozdoba salonu czy sypialni. Warto mieć je pod ręką w łazience. I nie chodzi tutaj o zaaranżowanie kąpieli w romantycznej scenerii. Świece doskonale zaimpregnują fugi. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko pojawienie się na nich pleśni. To bardzo ważne, gdyż w łazience panuje nieustanna wilgoć. Natomiast pleśń najczęściej pojawia się na silikonowych fugach, które znajdują się pod prysznicem i w okolicy brodzika.

Jak łatwo zapalić świeczkę, fot. Unsplash
Jak łatwo zapalić świeczkę, fot. Unsplash

Weź świecę w kolorze, jaki mają Twoje spoiny. Pocieraj parafiną fugi. Ten zabieg zabezpieczy je przed osadzaniem się zanieczyszczeń oraz sprawi, że będą mniej absorbowały wilgoć.

Całą procedurę powtarzaj raz w miesiącu. Oczywiście po woskowaniu fug, koniecznie usuń nadmiar parafiny z płytek. Powinna wystarczyć do tego zwykła ściereczka. I pamiętaj, wybieraj świeczki w kolorze fugi.

12 prostych sztuczek, które ułatwią Ci życie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także