PoradyJak myć naczynia w zmywarce bez tabletek? Naturalna mieszanka kosztuje grosze i myje tak dobrze jak kostki

Jak myć naczynia w zmywarce bez tabletek? Naturalna mieszanka kosztuje grosze i myje tak dobrze jak kostki

Jak myć naczynia w zmywarce bez tabletek? Naturalna mieszanka kosztuje grosze i myje tak dobrze jak kostki
Manuel

23.01.2023 20:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielu z nas doświadczyło tego momentu, w którym mamy gigantyczny stos naczyń, które właśnie załadowaliśmy do zmywarki i jesteśmy gotowi nacisnąć przycisk start na cyklu, tylko po to, aby zauważyć, że tabletki do zmywarki się skończyły! Jak myć naczynia w zmywarce bez tabletek?

freepik
freepik

Jak myć naczynia w zmywarce bez tabletek - zrób je sam!

Tabletki do zmywarki można łatwo zastąpić własnym środkiem czyszczącym, przygotowanym na bazie rzeczy, które prawdopodobnie już masz w domu

Potrzebujesz tylko trzech składników:

  • 1 filiżanka sody oczyszczonej;
  • 1/4 szklanki kwasu cytrynowego;
  • 1 łyżka octu;

Dodatkowo będziesz potrzebował tackę na kostki lodu i szczelny pojemnik, w którym zamkniesz swoje własne, domowej roboty tabletki.

Dodaj sodę oczyszczoną do miski i dodaj kwas cytrynowy. Dobrze wymieszaj. Wmieszaj ocet, ale ostrożnie, tak by nie utworzyła za duża się piana. Następnie przygotowaną mieszaninę umieść w zagłębieniach tacki na kostki lodu i pozwól swoim domowym tabletkom wyschnąć. Zazwyczaj warto je zostawić na całą noc. Następnie wyciśnij utworzone kostki do szczelnego pojemnika, w którym będziesz je przechowywał. Używaj ich tak samo jak normalnych tabletek do mycia naczyń. Alternatywny przepis na domowe tabletki znajdziesz tutaj.

Jak myć naczynia w zmywarce bez tabletek - inne skuteczne alternatywy

Wiesz już jak zrobić własne tabletki, ale na nie potrzeba niestety poświęcić trochę czasu. Są jednak jeszcze dwie skuteczne alternatywy "na szybko", które prawie równie dobrze się sprawdzą.

Soda oczyszczona

freepik
freepik

Jeśli nie chce Ci się przygotowywać własnych tabletek, to sama soda oczyszczona też zadziała (choć nie aż tak dobrze). Po prostu wsyp ją do odpowiedniego pojemnika w zmywarce. Możesz ewentualnie dodać trochę soli (ale nie więcej!). Generalnie soda jest produktem, który jest niesamowicie przydatny dla wielu nagłych przypadków czyszczenia.

Biały ocet

freepik
freepik

Biały ocet to podobnie jak soda, dość uniwersalny produkt czyszczący, który możesz wykorzystać w wielu przypadkach. Przyda się do czyszczenia prawie wszystkiego. Jeśli chodzi o zastosowanie w zmywarce, to biały ocet fantastycznie poradzi sobie z wszelkim tłuszczem na talerzach, miskach i sztućcach. Może mieć natomiast większy kłopot z innego rodzaju zabrudzeniami. Najlepszym sposobem na dodanie go do zmywarki byłoby wypełnienie miski połową filiżanki octu i umieszczenie jej na górnym stojaku, obok brudnych naczyń. Następnie uruchom zmywarkę w normalny sposób. W trakcie gdy wypełnia się ona gorącą wodą ocet powinien zostać rozprowadzony po wszystkich naczyniach.

A tutaj przeczytasz o tym, jak skutecznie wyprać białe skarpetki bez użycia wybielacza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także