PoradyJak namagnesować śrubokręt? Ten trik pozwoli Ci to zrobić w pół minuty

Jak namagnesować śrubokręt? Ten trik pozwoli Ci to zrobić w pół minuty

Jak namagnesować śrubokręt? fot. genialne.pl
Jak namagnesować śrubokręt? fot. genialne.pl
Manuel

10.12.2022 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niewiele rzeczy jest tak frustrujących, jak próba wkręcenia śruby w ciasny kąt lub nad głową, tylko po to, aby spadła na ziemię, gdy już ją ustawisz. Na szczęście rozwiązanie tego problemu jest proste. Za chwilę pokażemy Ci, jak namagnesować śrubokręt.

Jak namagnesować śrubokręt?

Do namagnesowania śrubokrętu użyjemy jednej z najprostszych metod, czyli zrobimy to za pomocą magnesu. Wybierz najlepiej silny magnes sztabkowy, ale w ostateczności sprawdzi się też jakikolwiek magnes, który będziesz miał pod ręką. Im silniejszy magnes, tym łatwiej będzie namagnesować śrubokręt. Najlepiej znaleźć magnes neodymowy lub inny magnes z pierwiastków ziem rzadkich. Są one dostępne w sklepach ze sprzętem komputerowym lub w internecie. Jeśli nie masz nic przeciwko zniszczeniu swojego starego dysku twardego, możesz go rozmontować, aby uzyskać dwa silne magnesy.

Teraz wytrzyj śrubokręt do czysta (ten "drobiazg" jest ważny, nie pomijaj go). Usuń wszelkie zabrudzenia ze śrubokręta. Jeśli musisz użyć wilgotnej szmatki, dokładnie wysusz potem narzędzie. Przesuń magnes z uchwytu na końcówkę: dotknij jednym końcem magnesu do metalowej powierzchni śrubokręta, obok uchwytu i przeciągnij go w dół do końcówki.

Powoduje to, że małe magnetyczne regiony (domeny) w stali ustawiają się w kierunku pola magnesu. W przypadku dużego śrubokręta namagnesuj połowę najbliższą końcówki, zamiast całego narzędzia.

jak namagnesować śrubokręt, fot. freepik
jak namagnesować śrubokręt, fot. freepik

Teraz powtórz ten ruch w tym samym kierunku. Zdejmij magnes ze śrubokręta, a następnie przeciągnij go ponownie od rączki do końcówki. Powtórz to kilka razy, używając za każdym razem tego samego końca magnesu. Ważna sprawa: nie przeciągaj magnesu z powrotem z końcówki do uchwytu. W ten sposób cofniesz swoją pracę. Obróć śrubokręt o ćwierć obrotu i powtórz. Przeciągnij magnes od uchwytu do końcówki ponownie kilka razy. Powtórz to z trzecią i czwartą stroną śrubokręta.

Sprawdzamy, czy wszystko działa, jak należy

Przetestuj śrubokręt. Jeśli śrubokręt nie może podnieść śruby magnetycznie, powtórz cały proces. Jeśli nadal nie działa, spróbuj ponownie z silniejszym magnesem.

Twardy stalowy śrubokręt może pozostać namagnesowany przez miesiące. Jeśli chcesz go rozmagnesować, przesuń magnes w drugą stronę (od końcówki do uchwytu) lub uderz kilka razy śrubokrętem o ścianę, aby ponownie namagnesować jego domeny magnetyczne.

Triki, które ułatwią Ci majsterkowanie i drobne naprawy w domu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także