PoradyTrik z VapoRub rozwiązuje irytujący problem z toaletą. Działa za każdym razem!

Trik z VapoRub rozwiązuje irytujący problem z toaletą. Działa za każdym razem!

Trik z VapoRub rozwiązuje irytujący problem z toaletą. Działa za każdym razem!
Manuel

05.12.2022 13:21, aktual.: 05.12.2022 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ta sztuczka może zaskoczyć nawet najbardziej pomysłowe panie domu. Faktem natomiast jest to, że rzeczywiście świetnie się sprawdza. Pokażemy Ci jak za pomocą taniej i dobrze wielu osobom znanej maści rozgrzewającej Vicks VapoRub w super łatwy sposób wyczyścisz swoją toaletę.

czyszczenie toalety, fot. genialne.pl
czyszczenie toalety, fot. genialne.pl

Co to jest VapoRub?

Maść Vicks VapoRub jest lekiem, którym smaruje się klatkę piersiową oraz plecy w przypadku ich podrażnienia, a także w przypadku stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła. To stosunkowo niedrogie i skuteczne lekarstwo lubiane przez wiele osób. 50 gram tej maści kosztuje w aptece zwykle ok. 25 zł (w zależności od placówki i miasta). Do tej pory nikt raczej nie wpadł na to, że może być skuteczna w czyszczeniu czegokolwiek. Ale oczywiście w końcu znalazła się ciekawska osoba, która to sprawdziła...

Na angielskojęzycznych forach tematycznych wiele osób, interesujących się tematyką efektywnego sprzątania, od niedawna zachwyca się odkryciem nieoczywistego zastosowania VapoRub. Okazuje się, że maść ta świetnie sprawdza się przy czyszczeniu ubikacji (bardzo możliwe, że podobne do niej produkty będą tutaj równie skuteczne. Warto to sprawdzić, jeśli tylko masz jakąś rozgrzewającą maść w swojej domowej apteczce).

czyszczenie toalety, fot. genialne.pl
czyszczenie toalety, fot. genialne.pl

Czyszczenie WC za pomocą VapoRub (i podobnych do niej specyfików)

Za pomocą VapoRub możesz przede wszystkim bardzo łatwo usunąć żółte plamy z okolic muszli klozetowej i deski. Wystarczy, że naniesiesz niewielką ilość maści na najzwyklejszy wacik kosmetyczny, a następnie wetrzesz ten środek w poplamione miejsce. Bardzo łatwo wywabisz w ten sposób to przebarwienie.

Możesz też za pomocą VapoRub wyczyścić okolice zawiasów deski sedesowej. W takim wypadku wystarczy, że naniesiesz odrobinę maści na patyczek kosmetyczny, a następnie "przejedziesz" zabrudzone miejsca. Jest to banalnie proste, szybkie i wygodne.

czyszczenie toalety, fot. genialne.pl
czyszczenie toalety, fot. genialne.pl

"Co tutaj tak ładnie pachnie?"

Jest jeszcze jedno toaletowe zastosowanie VapoRub. Środek ten w przeciwieństwie do wielu innych maści rozgrzewających naprawdę przyjemnie pachnie. A do tego ma konsystencję i przylepność podobną do wazeliny. Z tego powodu niektórzy smarują nim wewnętrzną (papierową) stronę rolki papieru. W momencie gdy taką rolkę odwijasz maść rozsmarowuje  się o gałkę i wydziela swój przyjemny zapach. Warto spróbować tego rozwiązania, zdaniem wielu osób jest lepsze niż stosowanie typowych odświeżaczy powietrza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także