PoradyLajfhakiJak odpieluchować dziecko w 72 godziny? Ta mama znalazła na to sposób

Jak odpieluchować dziecko w 72 godziny? Ta mama znalazła na to sposób

Jak odpieluchować dziecko w 72 godziny? Fot. Freepik/TikTok: @scottishcourt
Jak odpieluchować dziecko w 72 godziny? Fot. Freepik/TikTok: @scottishcourt

17.07.2023 13:51

Każdy rodzic chciałby jak najszybciej pożegnać pieluchy i nauczyć dziecko korzystać z nocnika. Niestety zwykle ten proces zajmuje sporo czasu. Pewna mama przekonuje na TikToku, że wie, jak odpieluchować dziecko w 72 godziny. Swój patent wypróbowała na własnym synku.

Odpieluchowanie to jeden z kamieni milowych w życiu malucha. Bardzo ważne jest przeprowadzenie tego procesu tak, by nie wiązał się dla dziecka z dużym stresem. Rodzice mają różne patenty, by ułatwić maluchom naukę korzystania z nocnika. Niektórzy dzielą się nimi na TikTiku. Jedna z użytkowniczek platformy, Courtney Ryrie-Novack zdradziła, że wie, jak odpieluchować dziecko w zaledwie 3 doby.

Kiedy odpieluchować dziecko?

Z odpieluchowaniem dziecka należy zaczekać, aż będzie ono gotowe. Przyjmuje się, że zwykle maluchy dojrzewają do toaletowej rewolucji w wieku od 2 do 4 lat. Swoją gotowość do rozstania się z pieluszkami sygnalizują na kilka sposobów. O tym, że możesz zacząć odpieluchowanie, świadczą m.in. coraz dłuższe okresy z suchą pieluszką w ciągu dnia oraz po nocy. Dziecko, które jest gotowe na naukę siadania na nocniku, jest świadome swojej fizjologii, zna słownictwo z nią związane, sygnalizuje zbliżającą się potrzebę wymiany pieluszki lub wypróżnienia słowami lub gestami, a także interesuje się kwestiami związanymi z toaletą.

Jak odpieluchować dziecko w 72 godziny? Fot. Freepik
Jak odpieluchować dziecko w 72 godziny? Fot. Freepik

Jak odpieluchować dziecko w 72 godziny?

Courtney Ryrie-Novack, mama dwóch synów dzieli się na TikToku patentami na wychowywanie dzieci. W jednym ze swoich filmów zdradza, jak odpieluchować dziecko w 72 godziny. Jej patent jest prosty i opiera się na zasadzie 3P - od angielskich słów: perseverance, patience i praise, czyli: wytrwałość, cierpliwość i pochwała. Kobieta twierdzi, że zastosowała ten patent na swoim 2-letnim synku i okazał się skuteczny. Na czym polega metoda Courtney? Chodzi o to, żeby pozwolić dziecku chodzić nago przez 3 dni. W tym czasie maluch powinien jak najwięcej pić i być sadzany na nocniku co ok. 10 minut. I tak przez cały dzień, przez kolejne 3 dni. TikTokerka zdradza, że jej synek już drugiego dnia zaczął sam chodzić do toalety.

Jak odpieluchować dziecko w 72 godziny? Fot. Freepik
Jak odpieluchować dziecko w 72 godziny? Fot. Freepik

O czym należy pamiętać, stosując tę metodę?

Courtney uprzedza rodziców, którzy chcieliby skorzystać z jej patentu, że muszą nastawić się na siedzenie w domu bez przerwy przez 72 godziny (cierpliwość). W tym czasie mogą zdarzyć się różne wypadki związane z siusianiem np. na maty do zabawy itp. Nie należy się tym przejmować, tylko spokojnie sprzątać (wytrwałość). Dziecko nie powinno być karcone za małe wpadki, ponieważ może zniechęcić się do korzystania z nocnika. Ogromne znaczenie mają natomiast pochwały. Powinno się stosować je nawet w przypadku najmniejszych sukcesów. Zdaniem autorki metody 3P tyle wystarczy, by odpieluchować malucha w 72 godziny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także