PoradyLajfhakiZrób zdjęcie klucza i monety. Dzięki niemu zawsze otworzysz drzwi w awaryjnej sytuacji

Zrób zdjęcie klucza i monety. Dzięki niemu zawsze otworzysz drzwi w awaryjnej sytuacji

Jak otworzyć drzwi bez klucza? Fot. Genialne.pl
Jak otworzyć drzwi bez klucza? Fot. Genialne.pl
23.06.2023 15:36

Zdarza ci się gubić klucze? A może bywa, że po prostu ich nie zabierasz, bo wychodzisz z domu, kiedy są tam inni domownicy i po powrocie całujesz klamkę? Jest prosty trik, który możesz wykorzystać w takich sytuacjach. Podpowiadamy, jak otworzyć drzwi bez klucza.

Nie tyko włamywacz może otworzyć drzwi bez klucza

Otwieranie drzwi bez użycia klucza jest domeną złodziei. Sztuczki włamywaczy bywają różne — pilniczek, spinka do włosów, a nawet widelec. Oczywiście widząc osobę, która próbuje otworzyć drzwi jednym z tych narzędzi, każda osoba przypadkowo przechodząca obok prawdopodobnie nabierze podejrzeń i wezwie policję lub przegoni intruza. Jeśli zgubiłeś klucze od domu, stosowanie tych szemranych sposobów nie jest więc najlepszym wyjściem. Poza tym, żeby otworzyć drzwi którymkolwiek ze wspomnianych przedmiotów, musisz wiedzieć, jak to zrobić. Amatorowi trudno będzie się włamać nawet do własnego domu. Na szczęście istnieje prosty trik, który możesz zastosować, by dostać się do mieszkania bez klucza.

Jak otworzyć drzwi bez klucza? Fot. Freepik
Jak otworzyć drzwi bez klucza? Fot. Freepik

Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Internet jest pełen zaskakujących trików, które pomagają rozwiązać różne kryzysowe sytuacje. Jak otworzyć drzwi bez klucza, pokazał na TikToku Doktor Pablo prowadzący kanał @pawel.starzak.official. Jak wynika z jego nagrania, wystarczy zrobić zdjęcie klucza, by móc otworzyć drzwi, kiedy go zgubisz.

  • Zdjęcie musi zostać wykonane w odpowiedni sposób, by klucz miał na nim swój naturalny rozmiar. Dla zachowania skali użyj dwóch monet o dowolnym (ale jednakowym) nominale. Jedną z nich ułóż obok klucza, a drugą na ekranie telefonu. Ustaw aparat tak, by moneta na stole dokładnie pokrywała się z tą na telefonie.
  • Kiedy zgubisz klucz, otwórz zdjęcie i naklej na ekran taśmę klejącą. Odrysuj dokładnie kontur klucza, a następnie zaklej go jeszcze jedną warstwą taśmy (żeby się nie starł).
  • Odklej taśmę od ekranu i przyklej ją na plastikową kartę. Na pewno masz takich mnóstwo w swoim portfelu (dają je niemal w każdym sklepie i kawiarni, żeby zbierać punkty).
  • Wytnij z karty odrysowany na taśmie klucz. Zrób to dokładnie, ponieważ musi mieć identyczny kształt jak ten prawdziwy.
  • Gotowe! Możesz otworzyć drzwi swoim awaryjnym kluczem.
A man is holding a key to open the lock door indoor apartment
A man is holding a key to open the lock door indoor apartment

Jak zrobić awaryjny klucz do mieszkania?

Oto jak zastosowanie tego triku wygląda w praktyce:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także