PoradyLajfhakiWystarczy odpowiednio obciąć knot, a świeczki będą wolniej i ładniej się palić

Wystarczy odpowiednio obciąć knot, a świeczki będą wolniej i ładniej się palić

Wystarczy odpowiednio obciąć knot, a świeczki będą wolniej i ładniej się palić
Katarzyna
31.10.2019 12:51

Świeczki nadają cudownej i intymnej atmosfery oraz sprawiają, że wnętrze mieszkania pachnie piękniej. Jednak istnieje pewien drobny szczegół, o którym wielu z nas nie wie. Okazuje się, że mnóstwo ludzi źle pali świeczki.

Z pewnością często irytuje Cię to jak brzydko wypala się wosk, który zapada się na samym środku, w czasie gdy na brzegach naczynia jest go mnóstwo? Jest na to pewien sposób!

Drobny szczegół ma znaczenie

Za każdym razem, gdy chcesz zapalić świecę, powinnaś przyciąć knot o kilka milimetrów. Możesz do tego użyć nożyczek, obcinacza do paznokci lub specjalnego trymera do świec - tak naprawdę narzędzie nie ma znaczenia, najważniejsze, aby knot został skrócony.

Dlaczego jest to tak ważne?

Przycięcie knota sprawi, że szklane naczynie, w którym znajduje się świeczka, będzie czystsze. Płomień przestanie smolić brzegi naczynia, a wosk będzie wypalał się równomiernie.

Pamiętaj, że samo przycięcie knota nie wystarczy!

Jeśli przeszkadzają Ci nieestetyczne, czarne smugi dymu na szkle, staraj się trzymać świeczki z dala od klimatyzatorów, otwartych okien oraz miejsc, gdzie mogą wytwarzać się przeciągi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także