Balkon i ogródOgródJak pozbyć się chwastów? 7 naturalnych sposobów

Jak pozbyć się chwastów? 7 naturalnych sposobów

Jak pozbyć się chwastów? 7 naturalnych sposobów
Katarzyna
24.07.2020 07:06, aktualizacja: 24.07.2020 20:03

Wiosna to dobry czas, aby zabrać się za ogarnięcie swojego ogródka! Bez wątpienia pora sprawdzić stan sprzętu ogrodniczego, trawnika oraz wszystkich doniczek. Ogrodnictwo przynosi wiele radości, relaksuje i koi nerwy. Dodatkowo rośliny mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Ale czy istnieje dobry sposób na wyeliminowanie chwastów bez zniszczenia kwiatów? Najlepszymi rozwiązaniami są te naturalne, a my sprawdziliśmy które są najskuteczniejsze! Oto 7 sposobów jak pozbyć się chwastów z ogrodu.

Jak pozbyć się chwastów z ogrodu - #1 Mąka kukurydziana

effectiveremedies.com
effectiveremedies.com

Chcesz zapobiec pojawieniu się chwastów? Użyj mąki kukurydzianej! Powstrzymuje kiełkowanie i wzrost chwastów. Posyp miejsca, w których do tej pory pojawiały się chwasty lub użyj mąki bezpośrednio na nie.

Jak pozbyć się chwastów z ogrodu - #2 Zagotowana woda

freepik.com
freepik.com

Być może najłatwiejsza i najtańsza metoda na tej liście to użycie wrzącej wody. Pogrzej wodę w czajniku a następnie przelej ją bezpośrednio na chwasty.

Jak pozbyć się chwastów z ogrodu - #3 Biały ocet

pixabay.com
pixabay.com

Rozlej niewielką ilość białego octu na chwasty. Uważaj tylko, aby nie rozlać go na kwiaty! Ocet jest skuteczny jeśli chodzi o walkę z chwastami, ale tak samo może zranić Twoje rośliny, dlatego stosuj go bardzo ostrożnie.

Przeczytasz o tym w naszym artykule:

Jak pozbyć się chwastów z ogrodu - #4 Boraks

amazon.com
amazon.com

Zmierzaj około 280 - 300 gramów boraksu z 9 - 10 litrami wody, a następnie potraktuj mieszanką chwasty. Spryskaj niepożądane rośliny i patrz jak usychają.

Jak pozbyć się chwastów z ogrodu - #5 Gazety

freepik.com
freepik.com

Namocz stare gazety czy gazetki reklamowe, a następnie połóż je na chwastach. W ten sposób odetniesz je od światła i zapobiegniesz ich rozwojowi i rozprzestrzenianiu się.

Jak pozbyć się chwastów z ogrodu - #6 Soda oczyszczona

Pixabay.com
Pixabay.com

Wystarczy, że posypiesz chwasty wyrastające z kostki sodą oczyszczoną, a te zniknął. Sodę oczyszczoną możesz zastosować na patio, podjeździe czy chodniku przed domem. Jedna łyżeczka wystarczy.

Jak pozbyć się chwastów z ogrodu - #7 Sól kuchenna

Obraz

[/caption]

Jedną z najpopularniejszych metod eliminowania chwastów jest sól kuchenna. Możesz posypać ją bezpośrednio na chwasty lub stworzyć mieszankę słonej wody, która powinna zostać rozpylona dookoła chwastów - spokojnie, ten sposób nie zniszczy Twoich ulubionych roślin i kwiatów.

A czy ty znasz jakieś metody jak pozbyć się chwastów z ogrodu? Daj nam znać!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także