PoradySprzątanieJak pozbyć się kamienia z muszli klozetowej?

Jak pozbyć się kamienia z muszli klozetowej?

Jak pozbyć się kamienia z muszli klozetowej?
Katarzyna
03.09.2019 17:09

Zastanawiasz się jak pozbyć się kamienia z muszli klozetowej? Bezskutecznie szukałaś sposobów aby usunąć zgromadzony kamień w toalecie? Nie dość, że wygląda on brzydko, to sprawia że usuwanie innych brudów z muszli jest o wiele trudniejsze. Za chwilę dowiesz się jak skutecznie go usunąć! Ten sposób jest naprawdę prosty!

Kamień - czyli problem twardej wody

Zalega głownie na dnie czajnika, ale także w łazience czy w rurach. Twarda woda powoduje nie tylko nieestetycznie wyglądające zacieki i biały nalot, ale także rdzewienie oraz osłabia działanie środków czystości. Twarda woda zawiera duże stężenie soli wapnia oraz magnezu i żelaza przez co tworzy brzydko wyglądające zacieki i osady. Z dna czajnika możesz się jej pozbyć poprzez zagotowanie Coli lub octu, zaś jak usunąć kamień z muszli klozetowej?

onegoodthingbyjillee.com
onegoodthingbyjillee.com

Żółte zacieki na muszli klozetowej wyglądają brzydko, ale także powodują gromadzenie się bakterii. Jednak możesz się z nim uporać. Przygotuj stare ściereczki lub niezbyt grube ręczniki, miskę, biały ocet, gumowe rękawiczki, olejek eteryczny oraz butelkę z rozpylaczem. Dzięki tym produktom w 4 prostych krokach usuniesz kamień z toalety.

Jak pozbyć się kamienia z muszli klozetowej? - Krok 1

Do miski wrzuć kilka cieniutkich ścierek. Następnie zalej je octem, tak aby całość tkaniny została zakryta cieczą. Jeśli drażni Cię zapach octu, dodaj kilka kropel olejku eterycznego. Warto postawić tutaj na olejek cytrynowy, ponieważ ma on właściwości dezynfekujące. W czasie gdy ściereczki będą namakać zakręć wodę i spłucz toaletę.

Jak pozbyć się kamienia z muszli klozetowej? - Krok 2

Ubierz rękawiczki i nałóż ręczniki lub nasączone ściereczki do wnętrza muszli klozetowej. Zrób to tak aby zakryć jak najwięcej powierzchni toalety.

Jak pozbyć się kamienia z muszli klozetowej? - Krok 3

Ręczniki pozostaw w toalecie na kilka godzin lub na całą noc. Ocet pomoże rozpuścić kamień, dlatego im dłużej go zostawisz tym lepiej zadziała. Jeśli zobaczysz, że ściereczki przeschły, nalej ocet do butelki ze spryskiwaczem i rozpyl ciecz na tkaninę.

Jak pozbyć się kamienia z muszli klozetowej? - Krok 4

onegoodthingbyjillee.com
onegoodthingbyjillee.com

Kiedy już odczekasz wystarczającą ilość godzin, usuń ręczniki (zrób to w rękawiczkach), a następnie dobrze wyszoruj muszlę klozetową. Jeśli w Twoim domu występuje twarda woda, dobrze jest powtarzać ten proces raz na miesiąc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także