PoradyJak pozbyć się much z domu? Wystarczy w odpowiednim miejscu powiesić woreczek z monetami

Jak pozbyć się much z domu? Wystarczy w odpowiednim miejscu powiesić woreczek z monetami

Jak pozbyć się much z domu? Wystarczy w odpowiednim miejscu powiesić woreczek z monetami
Manuel

06.07.2022 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość z nas zdecydowanie lubi lato. Ale często trzeba się wtedy zmagać w domu i na jego ganku z całymi chmarami much (a czasem nawet jedna wystarczy, by zepsuć Ci humor). Ta domowa pułapka na muchy rozwiązuje ten problem, a przy tym nie zabija samych owadów.

Jak pozbyć się much w domu?

Najlepszym sposobem na pozbycie się much jest upewnienie się, że twój dom jest czysty i wolny od wszelkich substancji cukrowych, gnijącego mięsa lub innych odpadów. Obejmuje to wycieranie wszystkich powierzchni i opróżnianie kosza tak często jak to możliwe, aby zapobiec pojawianiu się much w domu. Możesz także użyć naturalnych repelentów, takich jak ocet jabłkowy, aby pozbyć się tych uprzykrzających życie owadów. Możesz też jednak po prostu rozwiesić w newralgicznych miejscach pułapki odstraszające muchy. Choć oczywiście nadal zalecamy regularne sprzątanie domu. ;)

pinterest
pinterest

Domowa pułapka na muchy z woreczka z wodą i kilku drobnych monet

Wszystko, czego potrzebujesz, to przezroczysta, szczelna torba foliowa, np. taka na kanapki. Poza tym będzie Ci jeszcze potrzebna woda i kilka błyszczących monet. Weź przezroczystą foliową torebkę i wypełnij ją mniej więcej do połowy wodą. Następnie wrzuć do niej kilka błyszczących, drobnych monet i zawiąż ją u góry. Teraz wystarczy, że tak przygotowaną domową pułapkę na muchy rozwiesisz w punktach "wlotowych" domu. Albo po prostu rozwiesisz kilka takich torebek na ganku - wszystko zależnie od Twoich potrzeb. I to wszystko co musisz zrobić. Bardzo szybko zauważysz ,ze znacznie mniej much pojawia się w Twoim domu.

Jakim cudem to działa?

Domowa pułapka na muchy z woreczka z wodą i monet działa tak skutecznie odstraszająco na muchy, ponieważ posiadają one tak zwaną wizję złożoną. Oznacza to, że widzą rzeczy zupełnie inaczej niż my. Torebka z monetami posiadającymi mieniące się w świetle ruchome elementy wielokrotnie zduplikuje się w oczach muchy. A przy tym muchy jeszcze ze zrozumiałych względów obawiają się wody i pojawienie się miniaturowego zbiornika wodnego w takim miejscu kompletnie je zdezorientuje. W efekcie połączenia tych wszystkich czynników mucha się wystraszy i nie będzie chciała wlecieć do Twojego domu.

pinterest
pinterest

A tutaj przeczytasz o tym, jak uprawiać pieczarki w ogrodzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także