PoradyLajfhakiW domach żyje 15 rodzajów roztoczy. Pozbądź się ich starą babciną metodą

W domach żyje 15 rodzajów roztoczy. Pozbądź się ich starą babciną metodą

Wietrzenie pościeli jest bardzo ważne, pomaga nam pozbyć się roztoczy oraz odświeżyć pościel. O tej ważnej rzeczy pamiętały nasze babcie, ale jak w dzisiejszych czasach i przy obecnej aurze zadbać o przewietrzenie pościeli? Okazuje się, że wiosenne poranki mogą okazać się idealne do pozbycia się roztoczy z domu! Oto sposób jak pozbyć się ich pozbyć:

W domach żyje 15 rodzajów roztoczy. Pozbądź się ich starą babciną metodą
Katarzyna

W pościeli żyją roztocza kurzu domowego czyli kurzolubki

W kurzu domowym, żyje aż 15 rodzajów roztoczy, a wszystkich rodzajów wyróżnia się aż 47! Wietrzenie pościeli pomoże wybić zarazki, jednak aby ta czynność była naprawdę skuteczna, warto wiedzieć kiedy najlepiej wywiesić pościel.

Jak pozbyć się roztoczy? Prosty sposób na ich wypędzenie

Do wietrzenia pościeli najlepiej wybrać dni mroźne i bez dużej wilgotności oraz opadów. Bardzo ważne, aby temperatura była dość niska, a aura słoneczna. Kurzolubki nie lubią światła słonecznego, dlatego będą uciekać z pościeli.

youtube.com
youtube.com

W przypadku wilgotnej i niezbyt mroźnej zimy odradza się wietrzenie pościeli, ale można spróbować innych metod np. trzepania pościeli. Wiele osób lubi jak w mieszkaniach panuje wysoka temperatura, zapomina od wietrzeniu pomieszczeń, nie dba o cyrkulację powietrza czy nawet o prostym strzepaniu pościeli po wstaniu z łóżka. Dlatego warto zadbać o roztrzepanie zawartości poduszek i pościeli.

Jest to szczególnie ważne przy pościelach wykonanych z pierza czy puchu, ponieważ tutaj roztocza najczęściej się kumulują, ze względu na to, że każdy owad czy zarazek woli naturalne środowisko. Nie oznacza to jednak, że w syntetycznej pościeli nie będzie żadnych insektów!

Rocznie tracimy blisko 2 200 gramów naskórka

Ze względu na to, że w ciepłej pościeli i podczas snu często intensywnie się wiercimy, gubimy ogromną ilość naskórka, który jest pokarmem dla roztoczy. Dlatego tak ważne jest dbanie o cyrkulację powietrza w mieszkaniu oraz porządne wytrzepanie pościeli. Warto również przewietrzyć kołdry, poduszki!

Można również zamrozić pluszaki, poszewki oraz niewielkie poduszki. Przemrożenie pościeli przez cały dzień, pomoże wyzbyć się dużej ilości drobnoustrojów.

Zdarza Ci się wietrzyć pościel? Jeśli tak to jak często to robisz?