PoradyJak prać poduszki z pierza w pralce? Tym sposobem będą puszyste jak nowe

Jak prać poduszki z pierza w pralce? Tym sposobem będą puszyste jak nowe

Jak prać poduszki z pierza Fot. Pinterest
Jak prać poduszki z pierza Fot. Pinterest
02.09.2022 14:01

Kiedy na poduszce zauważysz plamy lub zaczyna brzydko pachnieć, to znak, że należy ją w końcu uprać. Oczywiście najwięcej problemów nastręczają poduszki z wypełnieniem z pierza. Jak prać poduszki z pierza?

Dla wielu osób sama idea prania poduszek z pierza w pralce może wydawać się wręcz nieprawdopodobna. Jednak spokojnie można to robić. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad.

Jak prać poduszki w pralce?

  • Najpierw upewnij się czy poduszka nie jest rozpruta. Nikt nie chciałby, aby pierze wydostało się z niej i uszkodziło pralkę.
  • W bębnie umieść tylko jedną poduszkę. Dzięki temu będzie miała dużo przestrzeni i z pewnością nie będzie wymięta.
  • Następnie dodaj właściwe detergenty. Odpowiednie będą tylko delikatne środki z lanoliną. Wybierz te dedykowane do prania puchu i pierza.
  • Na koniec włącz odpowiedni program. Pamiętaj, aby temperatura nigdy nie przekraczała 40℃. Właściwe będzie pranie ręczne lub specjalny program do prania puchu.
Jak prać poduszki z pierza, Fot. Unsplash
Jak prać poduszki z pierza, Fot. Unsplash

Jak suszyć poduszki z pierza?

  • Najlepszą opcją będzie wyniesienie ich na zewnątrz i pozostawienie do wyschnięcia. Jednak nasz klimat nie umożliwia często takiej opcji suszenia.
  • Włóż je do suszarki bębnowej. Powinny w niej suszyć się powoli i w niskiej temperaturze.
  • Jeżeli nie masz automatycznej suszarki, to połóż je w domu na zwykłej suszarce. Co 2-3 godziny otrzepuj je energicznie i przekręcaj na drugą stronę. Dzięki temu nie stracą swojego kształtu i zawsze będą miękkie. Takie suszenie może potrwać nawet kilka dni.
Jak prać poduszki z pierza, Fot. Unsplash
Jak prać poduszki z pierza, Fot. Unsplash

Piłeczki tenisowe do prania i suszenia

Podczas prania i suszenia włóż do bębna kilka piłek tenisowych. Ten sprytny trik sprawi, że pierze nie zbije się w grudy, a poduszka zachowa swój naturalny kształt i puszystość. Piłki na bieżąco rozbijają pierze i dzięki temu nie powstają grudy. Zamiast piłek tenisowych możesz także użyć specjalnych kulek wykonanych z tworzywa, które są dedykowane właśnie do prania puchu, a także pierza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także