PoradyJak przechowywać zimne napoje na plaży? Te triki zastąpią lodówkę turystyczną

Jak przechowywać zimne napoje na plaży? Te triki zastąpią lodówkę turystyczną

Jak przechowywać zimne napoje na plaży? Te triki zastąpią lodówkę turystyczną

18.07.2022 16:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas upałów trudno sprawić, aby napoje były cały czas zimne. Dotyczy to w szczególności pobytu na plaży, gdzie woda w butelce może bardzo szybko osiągnąć wysoką temperaturę. Jak przechowywać zimne napoje na plaży?

Wybierając się na plażę chętnie zabieramy ze sobą zimne napoje. Jednak już po krótkim czasie ich temperatura zwiększa się i tracą swoją chłodzącą moc. Oczywiście najlepszym pomysłem byłoby kupienie przenośnej lodówki. Jednak nie wszyscy chcą sobie pozwolić na sprzęt, który jest użytkowany tylko sezonowo. Jest też opcja kupowania zimnych napoi w barze przy plaży. Jednak ich ceny bywają bardzo wysokie. Jak zatem cieszyć się zimnym napojem na plaży? Istnieją proste triki, dzięki którym szybko schłodzisz swoje napoje.

chan lee/unsplash
chan lee/unsplash

Patent na schłodzenie butelek za pomocą ręcznika

Ręcznik zmocz w zimnej wodzie. Jeżeli plażujesz nad Morzem Bałtyckim, to nie będzie z tym problemu. Do tego celu możesz też wykorzystać wodę z prysznicy znajdujących się na plaży. Następnie owiń ręcznikiem wszystkie butelki oraz puszki, które posiadasz. Przez jakiś czas powinny zachować niższą temperaturę. Kiedy zaczną stawać się ciepłe, to ponownie zmocz ręcznik w zimnej wodzie.

Sposób na schłodzenie napoi na plaży

W piasku, najlepiej tuż przy brzegu, wykop dołek. Następnie włóż do niego butelki i przysyp piaskiem. Woda i mokry piasek skutecznie schłodzą Twoje napoje. Oczywiście jeżeli posiadasz dziecko, to możesz pożyczyć od niego plastikowe wiaderko. Nabierz do niego wody i w takiej kąpieli mocz swoje napoje.

Gwiezdna plaża

Jedna z najbardziej niezwykłych plaż leży w Japonii. Hoshizuna no Hama znajduje się na japońskiej wyspie Iriomote (prefektura Okinawa). Zwana jest Plażą Gwiezdnego Piasku, gdyż pomiędzy ziarenkami piasku można odnaleźć tam pięcio- lub sześcioramienne drobniutkie gwiazdki. Lokalni mieszkańcy wierzą, że to szczątki dzieci bogów, które zginęły spadając do oceanu. Piękna legenda. ;)

pinterest
pinterest

Już wiesz jak przechowywać zimne napoje na plaży. Przekonaj się teraz co może zniszczyć Twój trawnik podczas upalnego lata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także