PoradyLajfhakiNałóż na skórę, a zapach perfum będzie się za tobą ciągnął niczym wonny welon

Nałóż na skórę, a zapach perfum będzie się za tobą ciągnął niczym wonny welon

Jak przedłużyć trwałość perfum? Fot. Genialne.pl
Jak przedłużyć trwałość perfum? Fot. Genialne.pl
24.05.2023 17:31

Każdy chciałby pachnieć ulubionymi perfumami przez cały dzień. Niestety zapach zwykle dość szybko się ulatnia i po kilku godzinach trzeba ponownie sięgnąć po flakon. Prosty trik zaradzi temu problemowi. Podpowiadamy, jak przedłużyć trwałość perfum.

Wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez nałożenia na skórę ulubionego zapachu. Perfumy są jak noszona codziennie biżuteria — dopełniają stylizację i sprawiają, że czujemy się pewnie. Właśnie dlatego chcemy, by ich zapach pozostał na skórze jak najdłużej. Jest prosty trik, by sprawić, że ulubiona woń nie będzie się tak szybko ulatniać. Wystarczy sięgnąć po jeden kosmetyk, który z pewnością masz w łazience.

Od czego zależy trwałość perfum?

Na trwałość perfum wpływa wiele czynników. Najważniejszym jest ich jakość oraz rodzaj. Perfumy, wody perfumowane, toaletowe oraz kolońskie różnią się zawartością olejków zapachowych. To właśnie od ich ilości zależy, jak długo zapach będzie utrzymywał się na skórze. Najwięcej olejków jest w perfumach (od 25 do 40 proc.). Wody perfumowane zawierają ich od 10 do 25 proc., toaletowe — od 4 do 12 proc., a kolońskie — od 3 do 5 proc. Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na trwałość perfum są właściwości naszej skóry. Jeśli masz suchy naskórek, perfumy szybko w niego wnikną i zapach się ulotni (chyba że zastosujesz trik, który opisujemy poniżej). Olejki zapachowe zdecydowanie dłużej utrzymają się na tłustej skórze. To, jak długo perfumy pachną, zależy również od pogody. Reagują one bowiem na temperaturę oraz wilgotność. Sucha i zimna aura powoduje stłumienie zapachu. Kiedy jest ciepło i wilgotno, woń perfum doskonale się rozchodzi.

Jak przedłużyć trwałość perfum? Fot. Pexels
Jak przedłużyć trwałość perfum? Fot. Pexels

Jak przedłużyć trwałość perfum?

Jednym z największych błędów jest spryskiwanie perfumami ubrań. Zapach wnika w tkaninę i szybko się ulatnia. Właśnie dlatego należy nakładać perfumy na gołe ciało. Wykorzystując prosty trik, możesz sprawić, że będą dłużej utrzymywały się nawet na suchej skórze. Wystarczy sięgnąć po jeden kosmetyk, który i tak masz już pewnie w łazience — balsam do ciała.

  • Aby trik był skuteczny, użyj bezzapachowego balsamudo ciała lub kremu.
  • Najdłużej zapach utrzyma się na skórze, kiedy wykorzystasz olejek perfumeryjny (ma silniejszy zapach), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać ze zwykłych perfum.
  • Nanieś na dłoń odrobinę balsamu lub kremu, a następnie dodaj olejek perfumeryjny lub perfumy i wymieszaj.
  • Nanieś preparat na skórę. Posmaruj przeguby dłoni, miejsce między piersiami, skronie, kark, szyję oraz zgięcia łokci.
  • Balsam natłuści skórę i sprawi, że zapach dłużej się na niej utrzyma.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także