PoradyJak rozpoznać lustro weneckie? Trik z markerem zdemaskuje je w parę sekund

Jak rozpoznać lustro weneckie? Trik z markerem zdemaskuje je w parę sekund

Jak rozpoznać lustro weneckie? Trik z markerem zdemaskuje je w parę sekund

21.02.2023 09:03, aktual.: 21.02.2023 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lustra weneckie montuje się najczęściej na komisariatach policji czy na lotniskach. Jednak czasami zdarza się, że nieuczciwi właściciele hoteli czy agroturystyk mają naturę podglądacza i chcą wiedzieć co dzieje się w ich kwaterach. Dlatego należy dbać o swoje bezpieczeństwo na urlopie i warto nauczyć się jak rozpoznać lustro weneckie.

Lustro weneckie zwane jest też zwierciadłem półprzepuszczalnym lub lustrem fenickim. Jego nazwa sięga korzeniami średniowiecza. Właśnie wtedy Wenecja słynęła z wyrobu dobrej jakości luster.

Obraz

Lustro weneckie wykonuje się na podobnej zasadzie co tradycyjne lustra. Szkło pokrywa się bardzo cienką warstwą metalu (najczęściej glinu). Dzięki temu odbija jedynie część światła, a drugą - przepuszcza. Kiedy umieścimy je między dwoma pomieszczaniami, to jedna jego strona będzie jaśniejsza, a druga - przyciemniona.

Jak rozpoznać lustro weneckie za pomocą markera?

Istnieje bardzo prosty trik na to, aby wykryć lustro weneckie. Możesz zrobić to bardzo szybko np. w hotelu, pensjonacie czy kwaterze prywatnej. Weź marker i narysuj dowolny kształt na lustrze. Jeżeli dostrzeżesz dwie linie (namalowaną i odbitą) to znak, że masz do czynienia ze zwykłym lustrem. Natomiast widoczna tylko jedna linia powinna Cię zaniepokoić. To sygnał, że w Twoim pokoju może znajdować się lustro weneckie.

Jeżeli nie posiadasz markera, to nic straconego. Przyłóż do lustra własny paznokieć. Między nim, a jego odbiciem powinieneś zauważyć lukę. Wówczas możesz spać spokojnie, gdyż masz do czynienia ze zwykłym lustrem.

Jak wykryć lustro pukając w szybę?

Zapukaj palcami w szybę. Jeżeli usłyszysz głuchy dźwięk, to najprawdopodobniej masz do czynienia z lustrem weneckim. Możesz na nie trafić również w przymierzalni w sklepie.

Teraz lustra weneckie nie mają już przed Tobą żadnych tajemnic. A będąc na wczasach warto też nauczyć się jaki okaz arbuza będzie najlepszy. Dzięki prostym patenom zawsze kupisz smaczny i soczysty owoc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także