DIYGdzie ukryć zapasowy klucz? Nie znajdzie go nikt oprócz ciebie!

Gdzie ukryć zapasowy klucz? Nie znajdzie go nikt oprócz ciebie!

Gdzie schować zapasowy klucz? Fot. Genialne.pl
Gdzie schować zapasowy klucz? Fot. Genialne.pl

22.03.2023 18:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Włamywacze grasują wszędzie. Ich łupem może stać się wszystko, co wartościowe. Potrafią ukraść samochód, portfel, torebkę. Ich celem może stać się też nasz dom. Znamy z filmów kadry, na których widać, jak klucz zapasowy chowany jest pod wycieraczkę lub do doniczki. Nie jest to dobry sposób. Zobacz, gdzie chować zapasowy klucz, aby nie znalazł go nikt niepożądany.

W ukrywaniu klucza zapasowego najważniejsza jest dyskrecja. Miejsce skrytki na klucz nie powinno być oczywiste. Ważne też, aby zmieniać jej umiejscowienie. Istnieje ryzyko, że jeśli często będziemy zaglądać w jedno nietypowe miejsce, ktoś nakryje nas i dowie się, gdzie chowamy klucz.

Dyskrecja i spryt przede wszystkim!

Jeśli jesteś właścicielem psa, który mieszka na podwórku, to ciekawym patentem jest schowanie klucza pod jego budę. To podwójne zabezpieczenie, ponieważ twojej skrytki dodatkowo będzie strzec zwierzę. Włamywacz nie odważy się do niej podejść. Łatwo będzie o hałas — szczekanie psa z pewnością zaniepokoi sąsiadów pod naszą nieobecność.

gdzie schować klucz, fot. Unsplash
gdzie schować klucz, fot. Unsplash

Jak schować klucz zapasowy?

Jest kilka skutecznych patentów na ukrycie klucza zapasowego. Niektórzy stosują sztuczny kamień, który wygląda identycznie jak naturalny. Warto umieścić go w otoczeniu innych. Taka ozdoba ogrodu raczej nie wzbudzi niczyich podejrzeń. W środku kamienia ukryta jest skrytka na klucz — wystarczy zdjąć jego górną część i ukryć w niej kluczyk, a następnie odłożyć na miejsce. Jeśli jesteś osobą kreatywną i lubisz rzeczy zrobione samodzielnie, mamy dla Ciebie pomysły na schowanie klucza zapasowego w domowych kryjówkach. Zrobisz je z różnego rodzaju przedmiotów i nie jest to wcale trudne!

Sposoby na ukrycie zapasowego klucza

Specjalnie, aby ułatwić Ci ukrycie klucza zapasowego, zebraliśmy ciekawe domowe pomysły na zrobienie schowków. Zaskakują kreatywnością!

1. Do środka małego słoika włóż rolkę po papierze toaletowym. Następnie pustą przestrzeń między rolką a ściankami naczynia wypełnij dowolnym produktem spożywczym (najlepiej ryżem lub kaszą, ale dobrze sprawdzi się też cukier). Słoik wstaw do szafki kuchennej pomiędzy inne pojemniki z jedzeniem.

gdzie schować klucz fot. genialne.pl
gdzie schować klucz fot. genialne.pl

2.  Klucz możesz wsunąć do karmika, budki dla ptaków czy zawiesić gdzieś na drzewie. W końcu złodziej nie będzie przeczesywał krzaków.

3. Ostatni patent polega na owinięciu klucza folią i wciśnięciu go do pojemnika z kremem czy balsamem do ciała. To chyba najbardziej zaskakująca propozycja!

gdzie schować klucz fot. genialne.pl
gdzie schować klucz fot. genialne.pl

Jeśli zobaczysz butelkę w kole samochodu, natychmiast dzwoń na policję!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także