PoradyJak szybko i efektywnie posprzątać mieszkanie? Pokojówka zdecydowała się ujawnić swoje triki

Jak szybko i efektywnie posprzątać mieszkanie? Pokojówka zdecydowała się ujawnić swoje triki

Jak szybko i efektywnie posprzątać mieszkanie? Pokojówka zdecydowała się ujawnić swoje triki
14.09.2022 08:53

Dla wielu osób sprzątanie mieszkania to prawdziwa udręka. Dodatkowo zajmuje ono dużo czasu oraz pochłania mnóstwo energii. Jednak w rzeczywistości wcale nie musi tak być. Pewna pokojówka pokazała jak szybko posprzątać mieszkanie. Możesz spokojnie zastosować jej triki.

W hotelach panują wysokie standardy czystości. Mimo tego pokojówki nie poświęcają dużej ilości czasu na sprzątanie pokoi. Wszystko za sprawą przydatnych trików, które regularnie stosują. Już teraz nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął je wykorzystywać. Dzięki nim w mig pozbędziesz się brudu.

Patrick Lau/youtube
Patrick Lau/youtube

1. Zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Zaczynając sprzątać zacznij stosować się do jednej zasady: robię wszystko zgodnie z ruchem wskazówek zegara (od lewej do prawej oraz od góry do dołu). Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podczas porządków nie przeoczysz niczego i unikniesz konieczności cofania się.

2. Właściwa kolejność to podstawa

Następnie dobrze rozplanuj sprzątanie i ustal co będziesz po kolei wykonywać. Rozpocznij od odłożenia wszystkich rzeczy na swoje miejsce. Później wytrzyj kurze, wyszoruj umywalki i sedes oraz umyj okna. Na koniec odkurz i umyj podłogi.

Patrick Lau/youtube
Patrick Lau/youtube

3. Segregacja

Weź ze sobą worek na śmieci i kosz na pranie. Przejdź się po domu czy mieszkaniu i od razu wszystkie śmieci wrzuć do worka. Jednocześnie rozrzucone przedmioty zbieraj do kosza i odkładaj je systematycznie na wyznaczone miejsce.

4. Wyznacz sobie deadline

Ustaw stoper i przekonaj się ile czasu zajmuje Ci wykonanie konkretnej czynności. Później za każdym razem ustawiaj minutnik i pilnuj, aby nie przekroczyć ustalonego czasu. To będzie Cię motywowało do pracy i bez rozpraszania skończysz porządki szybko.

5. Kup miotełkę do kurzu

Do usuwania brudu najlepsza jest miotełka do kurzu, która idealnie zbiera i zatrzymuje zanieczyszczenia. Dzięki niej szybko zbierzesz kurz z mebli i książek.

Patrick Lau/youtube
Patrick Lau/youtube

6. Stosuj chusteczki antybakteryjne

Najpierw wszystkie blaty, stoły i stoliki spryskaj wybranym środkiem czyszczącym, a potem przetrzyj ściereczką z mikrofibry. Do sprzątania łazienki przydadzą się także jednorazowe chusteczki dezynfekujące.

7. Rozłóż narzuty i poduszki

Koniecznie wyprostuj wszystkie narzuty, koce i ładnie ułóż poduszki. Dzięki temu pokoje zaczną schludnie wyglądać. I na koniec wymień ręczniki,  a także ściereczki w kuchni.

Już wiesz jak szybko posprzątać mieszkanie. Przekonaj się jak skutecznie wyczyścić szyby piekarnika. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także