PoradyDomowe trikiJak szybko usunąć naklejkę? Łatwy sposób na odklejenie nalepek

Jak szybko usunąć naklejkę? Łatwy sposób na odklejenie nalepek

Jak szybko usunąć naklejkę? Łatwy sposób na odklejenie nalepek
Katarzyna

03.09.2019 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kupujesz nowe buty i masz problem z odklejeniem naklejki? Ten problem często pojawia się, także gdy chcemy wręczyć komuś prezent, a cena nie che się odkleić. Czy istnieje sposób jak szybko usunąć naklejkę bez uszkadzania danej rzeczy? Okazuje się, że bez problemu poradzisz sobie i z upartą metką i z naklejkami, które Twoje dziecko umieściło na szafkach. Koniecznie poznaj ten trik!

Jak szybko usunąć naklejkę? - błędy jakie popełniamy

youtube.com.pl
youtube.com.pl

Większość z nas, gdy chce pozbyć się naklejki, po prostu próbuję ją oderwać. Niestety, jeśli klej jest stary i mocno związał do przedmiotu, jego usunięcie poprzez oderwanie, zazwyczaj kończy się usunięciem tylko części naklejki. To oznacza, że reszty trzeba się pozbyć, zdrapując ją paznokciem lub pilnikiem. Ten proces jest bardzo mozolny oraz może zniszczyć powierzchnię danego przedmiotu. Jeśli chcesz uniknąć złamania paznokcia, popsucia danej rzeczy oraz niepotrzebnych nerwów, sprawdź jak szybko usunąć naklejkę!

Okazuje się, że na dość prosty sposób wpadła jedna z najbardziej znanych guru sprzątania - Marthy Stewart

Amerykanka podzieliła się w sieci sposobem na błyskawiczne usunięcie naklejek z różnych powierzchni. Jedyne czego potrzebujesz bo pozbycia się naklejki z ceną jest... suszarka! Wystarczy, że skierujesz strumień ciepłego powietrza prosto na naklejkę, a po kilkudziesięciu sekundach będziesz mogła ją usunąć. Jak to możliwe, że to działa? Ciepły strumień powietrza rozpuszcza klej spod naklejki, dzięki czemu jej odklejenie jest banalnie proste. Zobacz sama w poniższy wideo:

Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcesz używać suszarki do usunięcia naklejki i zaczęłaś już odrywać naklejkę, lecz masz problem żeby pozbyć się resztki nalepki, możesz użyć oleju lub oliwy. Nasmaruj odrobiną tłuszczu naklejkę i pozostaw na kilka minut. Następnie zetrzyj całość. Tłuszcz rozpuści klej i pozwoli na łatwiejsze usunięcie nalepki. Jeśli jest to możliwe możesz też namoczyć wodą dany przedmiot lub użyć zmywacza do paznokci. Przy tej ostatniej opcji musisz jednak pamiętać, że zmywacz może odbarwić powierzchnię danego przedmiotu. Na rynku znajduję się też cała gama sprecyzowanych produktów do usuwania naklejek, jednak po co wydawać kilkadziesiąt złotych gdy możesz usunąć nalepkę domowymi sposobami?

Obraz
A Ty jakie znasz sposoby na szybkie i łatwe usunięcie naklejek? Ile razy przydarzyło Ci się, że naklejka nie chciała łatwo zejść z nowo kupionego przedmiotu? Znałaś trik z suszarką?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także