PoradyJak uchronić auto przed gradem? Praktyczne wskazówki, dzięki którym poradzisz sobie z sytuacją

Jak uchronić auto przed gradem? Praktyczne wskazówki, dzięki którym poradzisz sobie z sytuacją

Jak uchronić auto przed gradem? Praktyczne wskazówki, dzięki którym poradzisz sobie z sytuacją
Manuel
08.06.2022 10:27, aktualizacja: 08.06.2022 13:22

Tegoroczne lato jak na razie obfituje w gorące, upalne dni, ale też w nagłe załamania pogody. Jak uchronić auto przed gradem kiedy nagle zacznie lecieć z nieba? Dajemy kilka wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z sytuacją.

Nagłe bombardowanie

Grad potrafi być niebezpieczny, gdyż czasem są to kulki niewiele mniejsze od piłki tenisowej. Pociski tej wielkości potrafią już zniszczyć karoserię pojazdu. Najlepszym sposobem zabezpieczenia jest oczywiście garaż. Kłopoty pojawiają się, gdy takowym nie dysponujemy, albo jesteśmy gdzieś poza domem na naszych wakacjach.

pinterest
pinterest

Jak uchronić auto przed gradem? Popularne sposoby, które się sprawdzają

Coraz więcej osób decyduje się zabezpieczyć samochód kołdrą, kocami lub dmuchanymi materacami. Trzeba przyznać, że zwłaszcza ten ostatni sposób się dobrze sprawdza, choć samochód wygląda w tym przypadku może trochę groteskowo. Ale lepszy groteskowy wygląd od zniszczonego lakieru, prawda?

pinterest
pinterest

Jedziesz, jedziesz, a tu nagle...

Co zrobić gdy nagłe załamanie pogody zastanie podczas samej podróży? Eksperci zalecają by przede wszystkim nie wyłączać silnika, tak, by mieć pewność, że w razie potrzeby będziemy mogli odjechać i że silnik zadziała. Po drugie warto się zastanowić nad tym gdzie właściwie się zatrzymaliśmy - czy samochód nie znajduje się czasem w jakiejś niecce, w której łatwo gromadzi się woda?

pinterest
pinterest

Przydatne adresy

W przypadku dłuższej podróży daleko do domu warto także odwiedzać takie strony jak Lightningmaps lub mieć apkę, która pokazuje niebezpieczne zjawiska pogodowe na żywo. Jeśli chodzi o te drugie, to większość popularnych aplikacji pogodowych ostrzega przed gradem, ale nie ma jakiejś jednej jedynej, która by się wybijała ponad resztę jeśli chodzi o tę funkcję. Wybierz więc po prostu taką, która Ci najbardziej odpowiada.

Masz jakieś własne pomysły na to, jak uchronić auto przed gradem? Podziel się z nami i naszymi czytelnikami na naszym Facebooku!

Jakie są Twoje doświadczenia z gradem? Zdarzyła Ci się kiedyś jakaś niebezpieczna przygoda?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także