PoradyJak ułożyć kwiaty w wazonie? Trik z taśmą sprawia, że będą wyglądać jak kompozycja od florystki

Jak ułożyć kwiaty w wazonie? Trik z taśmą sprawia, że będą wyglądać jak kompozycja od florystki

Jak ułożyć kwiaty w wazonie? Trik z taśmą sprawia, że będą wyglądać jak kompozycja od florystki
Redakcja

11.07.2022 19:55

Jak ułożyć kwiaty w wazonie? Prosty trik z taśmą sprawi, że nawet amatorzy zrobią zachwycający bukiet. Kursy florystyczne nie będą potrzebne, by pięknie ozdobić dom.

Jak ułożyć kwiaty w wazonie? Najłatwiejszy sposób

Przed układaniem kwiatów należy odpowiednio je przygotować. Łodygę trzeba oczyścić z liści na około 2/3 wysokości. Zanurzona w wodzie część rośliny nie powinna mieć gałązek, liści lub kolców. Przyśpieszają one gnicie, które sprawia, że bukiet zwiędnie szybciej.

Obraz

Taśmę klejącą trzeba pociąć na kawałki dłuższe niż średnica wazonu. Nalać do niego wodę i osuszyć krawędzie. Następnie, z pociętej taśmy trzeba wykonać siatkę na szczycie wazonu. Otwory nie mogą być za małe, żeby łodygi kwiatów mogły przez przejść.

Obraz

Kwiaty należy wkładać równomiernie do każdej dziury w siatce. Dzięki taśmie bukiet trzyma kształt i nie wymaga związywania. To najprostszy sposób na stworzenie kompozycji w wazonie.

Obraz

Podczas wymiany wody należy uważać, by nie dostała się do krawędzi wazonu. Jeśli tak się stanie, siatka zacznie się rozpadać.

Kompozycja z kwiatów w okrągłym wazonie. Pomysł na pływający bukiet

Okrągłe wazony są jedne z najtrudniejszych dla tworzenia kompozycji. Jednak istnieje jeden prosty patent na pływający bukiet. Potrzebna jest folia bąbelkowa i kwiaty. To świetna kompozycja na wykorzystanie lekko zwiędniętych kwiatów.

Obraz

Łodygi kwiatów należy przyciąć na około 3-4 centymetry. W okrągłych kawałkach foli, o szerokości główki kwiatów, trzeba zrobić dziurki. Przeciągnąć przez nie łodygi. Wazon kulę napełnij do połowy i ułóż kwiaty w pływający bukiet.

Obraz

Jak ułożyć kwiaty w wazonie i gąbce? W naszym najnowszym filmiku pokazujemy inspiracje na proste kompozycje kwiatowe

Co zrobić, by kwiaty w wazonie stały dłużej?

Usuwanie liści z łodygi to nie jedyny zabieg, który wydłuży żywotność bukietu. Końcówki łodygi należy ścinać pod kątem 45 stopni co 2-3 dni. Dzięki temu kwiaty mogą pobierać więcej wody.

Wodę w wazonie trzeba wymieniać codziennie, ponieważ w wazonie gromadzą się bakterie i pleśń. Często wymieniana woda sprawi, że bukiet nie będzie gnić.

Do wody można dodać cukier, aspirynę, ocet lub wybielacz. Cukier działa odżywczo. Aspiryna chroni bukiet przed namnażaniem się bakterii. Ocet i wybielacz działa grzybobójczo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także