PoradySprzątanie2 tabletki od zmywarki wrzuć do pralki. Ten patent robi szał i działa za każdym razem

2 tabletki od zmywarki wrzuć do pralki. Ten patent robi szał i działa za każdym razem

2 tabletki od zmywarki wrzuć do pralki. Ten patent robi szał i działa za każdym razem
Redakcja

27.07.2022 15:00, aktual.: 27.10.2022 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wyczyścić pralkę tabletkami do zmywarki to jeden z najbardziej zaskakujących i skutecznych trików w Internecie. Często z pralki wydobywa się brzydki zapach. Podczas używania może tworzyć się na bębnie i uszczelkach obrzydliwy szlam. Zwykłe kostki do zmywarki sprawdzą się świetnie podczas rutynowego czyszczenia pralki.

Jak wyczyścić pralkę tabletkami do zmywarki?

Nawet jeśli wydaje Ci się, że wnętrze jest czyste, rzeczywistość może być zupełnie inna. W szczelinach i zakamarkach mogą skrywać się bakterie i zarazki. Najlepszym lekarstwem na to jest włączyć co kilka miesięcy tzw. puste pranie. Jak używać tabletek do zmywarki podczas czyszczenia pralki? Ustaw 60 stopni i wrzuć tabletki do czyszczenia zmywarki. Zabijesz wszystkie bakterie! Wystarczą dwie kapsułki.

Zabieg ten pozwoli też na domycie wewnętrznej strony szkła w bębnie. Zbierają się na nim kłaczki z ubrań i kurz. Tabletka zmyje zaschnięty brud i zostawi go lśniącym bez szorowania.

Obraz

Za sprawą składnika zapachowego zniknie też zapach stęchlizny, jeśli był z nim problem. Po umyciu pralki należy zostawić drzwiczki otwarte, aż całość wyschnie. Zamykanie pralki po wyładowaniu prania powoduje powstawanie w niej grzybów.

Pomiędzy praniami warto dać pralce chwilę odpoczynku.

Czym dokładnie wyczyścić uszczelki w pralce?

Gumowe części posyp sodą oczyszczoną i zalej octem. Substancje wejdą w interakcję i zaczną się pienić. W ten sposób oderwą brud z gumy. Następnie wystarczy lekko przetrzeć twardą stroną gąbki, ściągając przy tym brud.

Durga metoda jest nieco bardziej kontrowersyjna. Na podpaskę lub podłużny ręcznik papierowy wyciskamy cytrynę, a na gumę wysypujemy sodę, następnie układamy podpaskę tak by przywierała całą powierzchnią do uszczelki.

Dlaczego warto używać tabletek do czyszczenia pralki?

Tabletki do zmywarki usuną z pralki brud oraz kamień, a dodatkowo wysoka temperatura prania usunie zarazki. Tabletki sprawią, że wnętrze urządzenia będzie pachniało świeżo. Dzięki temu pralka będzie znacznie efektywniejsza i dokładniej wypierze Twoje ubrania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także