PoradyTrik na umycie piekarnika "bez kiwnięcia palcem". Schodzi nawet przypalony tłuszcz

Trik na umycie piekarnika "bez kiwnięcia palcem". Schodzi nawet przypalony tłuszcz

Trik na umycie piekarnika "bez kiwnięcia palcem". Schodzi nawet przypalony tłuszcz
Manuel

11.12.2022 15:30, aktual.: 11.12.2022 18:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mycie piekarnika potrafi być prawdziwą zmorą. Doskonale się o tym przekonał, kto choć raz próbował go porządnie wyszorować. Ale wcale tak nie musi być. Wystarczy, że posłużysz się żelową kostką do zmywarki.

Mycie piekarnika za pomocą żelowej kostki

Jak umyć przypalony piekarnik za pomocą kostki do prania?
Jak umyć przypalony piekarnik za pomocą kostki do prania?

Wszystko, czego potrzebujesz, to żelowa kostka do zmywarki i miska z ciepłą wodą.Najpierw umieść kostkę do zmywarki na blaszce do pieczenia, albo w żaroodpornym naczyniu. Następnie zalej ją wrzątkiem i wstaw do piekarnika nagrzanego do temperatury 100°C. Zamknij piekarnik i pozostaw go tak na około 2 godziny zegarowe. Kapsułka zacznie się roztapiać, a zawarte w niej detergenty zaczną osiadać na ściankach piekarnika. Usunięcie pozostałości wilgotną szmatką będzie już tylko formalnością. Twój piekarnik będzie się lśnić jak nowy i z pewnością będzie się w nim lepiej piec. Ta metoda jest dziecinnie prosta, a sprawi, że nie będziesz już musiał tak się męczyć z szorowaniem wszystkich przypalonych i spalonych resztek w Twoim piekarniku.

Jak umyć przypalony piekarnik za pomocą kostki do prania?
Jak umyć przypalony piekarnik za pomocą kostki do prania?

Dlaczego mycie piekarnika żelową kostką działa?

Żelowe kostki do zmywarki składają się ze skoncentrowanego detergentu i są stworzone do radzenia sobie z poważnymi zabrudzeniami w wysokiej temperaturze. Nic dziwnego więc, że tak silny środek czyszczący działa również na tłuszcz z piekarnika i plamy z jedzenia. Zwłaszcza, że żelowe kostki obiecują usunąć także zapieczone jedzenie - te, które najciężej schodzi - a plamy z piekarnika są często zapieczone. Dodatkowo, ponieważ mają żelową konsystencję to nie porysują i nie zniszczą w żaden sposób wnętrza piekarnika, ani jego szyby.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także