5 prostych sposobów, dzięki którym zamarznięte szyby w aucie przejdą do historii!
Zimą największą zmorą każdego kierowcy jest poranne odśnieżanie auta oraz skrobanie szyb. Istnieją jednak proste sposoby, dzięki którym nie będziesz musiał wstawać wcześniej, aby przygotować swój samochód do jazdy.
11.12.2020 12:29
Nie każdy z nas może sobie pozwolić na luksus parkowania samochodu w garażu bądź pod wiatą. Zwykle zostawiamy auto, na noc, na parkingu przed blokiem. Niestety kiedym temperatura spada poniżej 0°C, na szybach samochodowych osadza się szron i lód. Są jednak nieskomplikowane sposoby, aby temu zaradzić.
1. Osłony
Najprostszą metodą walki z mrozem są osłony termiczne, które zakładamy po zapadnięciu zmroku. Zwykle dostosowane są tylko do zabezpieczenia przedniej szyby, więc to rozwiązanie połowiczne.
2. Alkohol izopropylowy
Sięgnij po alkohol izopropylowy, który jest znany ze swoich właściwości odłuszczających, czyszczących i dezynfekujących. Bez trudu kupisz go w Internecie bądź hurtowniach przemysłowych. Wymieszaj wodę z alkoholem izopropylowym w proporcji 1:2. Następnie całość przelej do butelki z atomizerem i wieczorem spryskaj wszystkie szyby w aucie. Rano nie będzie na nich szronu.
3. WD-40
Kolejnym magicznym preparatem jest WD-40. Po spryskaniu nim szyb, unikniesz porannego odśnieżania oraz skrobania.
Zdarza się, że zimą szyby zamarzają także w środku samochodów. Spowodowane jest to nadmierną wilgotnością powietrza. Winowajcami są nasiąknięte wodą dywaniki oraz nasze ubrania. Co robić, aby na wewnętrznych szybach nie osadzał się szron?
4. Wietrzenie
Po każdej jeździe dokładnie wywietrz auto i wytrzyj dobrze wszystkie szyby do sucha. Po kilku dniach takiej kuracji, powinieneś zobaczyć różnicę. Jeśli mimo wszystko nie zauważysz poprawy, to zainwestuj w pochłaniacz wilgoci.
5. Sól
Na koniec domowy sposób na pozbycie się nadmiaru wilgoci z auta. Do miski wsyp sól i ustaw ją na noc przy przedniej szybie. Rano nie powinieneś mieć problemu ze szronem.
Jakie są Twoje sposoby na niedopuszczenie do oszronienia szyb w samochodzie?