PoradyJak uspokoić hałaśliwych sąsiadów? Wystarczy powiedzieć jedno zdanie

Jak uspokoić hałaśliwych sąsiadów? Wystarczy powiedzieć jedno zdanie

Jak uspokoić hałaśliwych sąsiadów Fot. freepik
Jak uspokoić hałaśliwych sąsiadów Fot. freepik
Manuel
13.03.2023 17:50

Wiele osób doświadcza problemów z tym, że nie może spokojnie zasnąć we własnym mieszkaniu. Jak uspokoić hałaśliwych sąsiadów? Pewna tiktokerka wpadła na tekst, który jest niezwykle skuteczny i sprawia, że imprezowiczom zza ściany robi się wręcz głupio.

Gdy ty chcesz spać, ale twoi sąsiedzi mają inne plany...

Zakłócenia ciszy nocnej to coś, z czym spotkał się prawie każdy, kto nie mieszka w mocno odgrodzonym od innych domku na wsi. Zwłaszcza w okolicach weekendu tego typu zjawiska narastają. I nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, jak bardzo jest to uciążliwe dla kogoś, kto w nocy chce po prostu się wyspać. Niestety ludzie często są egoistyczni i nie zwracają w ogóle uwagi na potrzeby innych.

Prośby w takich sytuacjach najczęściej nic nie dają. A często nie pomagają nawet groźby. Zresztą te ostatnie mogą bardzo łatwo zaognić sytuację w niebezpieczną stronę.

Często jedynym wyjściem, jakie pozostaje, jest wezwanie policji lub straży miejskiej. Sęk w tym, że panowie w mundurach przyjeżdżają często po godzinie, czy nawet dwóch. I w tym czasie trzeba być cały czas na nogach i w pogotowiu. Nie każdy też ma po prostu ochotę z ich pomocy korzystać.

Jak uspokoić hałaśliwych sąsiadów, fot. freepik
Jak uspokoić hałaśliwych sąsiadów, fot. freepik

Czy jest więc jakiś sposób, żeby sobie z hałaśliwymi sąsiadami poradzić niemal od razu? Okazuje się, że tak. Wpadła na niego tiktokerka o ksywie Sam Dean.

Jak uspokoić hałaśliwych sąsiadów? To sprawi, że będzie im wręcz wstyd, że hałasowali

Jeśli chcesz, aby hałaśliwi sąsiedzi zza ściany dali ci się wyspać, to wystarczy im powiedzieć mniej więcej coś w tym stylu: "Hej, czy moglibyście się uspokoić? Jutro muszę wcześnie wstać na pogrzeb".

Jak widzisz, ta formuła niczym nie zaskakuje, dopóki nie pada słowo "pogrzeb". Jak myślisz, jakbyś się czuł, gdybyś wiedział, że zakłóciłeś kogoś spokój przed tego typu wydarzeniem? Niezwykle podle, prawda? Zrobiłoby ci się momentalnie głupio i wstyd.

I tak właśnie tego typu słowa działają na większość ludzi. Przynajmniej na tych, którzy mają w sobie choć minimum ludzkiej empatii.

Coraz więcej osób wykorzystuje ten trik na ochłodzenie mieszkania

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także