PoradySprzątanieJak usunąć osad z twardej wody? Domowy sposób

Jak usunąć osad z twardej wody? Domowy sposób

Jak usunąć osad z twardej wody? Domowy sposób
Katarzyna
17.09.2019 14:26, aktualizacja: 25.09.2019 12:02

Czy jest tutaj jakaś fanka sprzątania łazienki? Jeśli nie to mam dla Ciebie trik, który zmieni Twoją niechęć do sprzątania tego pomieszczenia! Czyszczenie prysznica czy wanny często jest mozolnym procesem, za którym nie przepadamy... Duszący zapach środków czyszczących czy brak rezultatów może być frustrujące, ale zaraz to się zmieni!

Jak usunąć osad z twardej wody?

unsplash.com
unsplash.com

Jeśli po wyjściu z wanny zapominasz ją spłukać lub nie czyścisz szyby prysznica regularnie, pewnie wiesz, że wyczyszczenie łazienki ze smug po twardej wodzie jest problematyczne. Dlatego warto zdecydować się na stworzenie własnego środka do czyszczenia. Wystarczą dwa składniki, aby w kilka chwil usunąć brud z łazienki.

Jak wykonać płyn do sprzątania tego pomieszczenia?

Przygotuj ocet oraz niewielką ilość płynu do mycia naczyń. Zastosuj proporcje 1 szklanka octu do jednej łyżki płynu do mycia naczyń. Następnie podgrzej ocet na kuchence lub w mikrofali. Przelej ciecz do butelki ze spryskiwaczem - pamiętaj o swoim bezpieczeństwie i użyj lejka oraz rękawic! Teraz dodaj łyżkę płynu do mycia naczyń i zakręć butelkę. Całość mocno potrząśnij, aby obydwa składniki się wymieszały.

Obraz

Dobrze jest użyć płynu zaraz po jego przygotowaniu. Ciepły ocet będzie wtedy najskuteczniejszy. Domowy płyn może zostać użyty do posprzątania zarówno wanny, prysznica, ale także umywalki, kafelków czy podłogi. Jeśli powierzchnie są bardzo brudne, możesz spryskać je i pozostawić na 10 do 30 minut, a następnie przemyć mokrą gąbką. Pamiętaj jednak, że ocet może niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię wykonane z granitu, marmuru lub kamieni naturalnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także