PoradyJak usunąć rysy z okularów? 4 domowe sposoby, które są skuteczne

Jak usunąć rysy z okularów? 4 domowe sposoby, które są skuteczne

Jak usunąć rysy z okularów? 4 domowe sposoby, które są skuteczne
Manuel

30.11.2022 21:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla zwykłego użytkownika okularów, zadrapanie na okularach może być tak samo irytujące jak posiadanie czegoś w oku. Jak usunąć rysy z okularów? Pokażemy Ci domowe sposoby, które pomagają poradzić sobie z problemem.

Jak usunąć rysy z okularów domowymi sposobami?

Oto najskuteczniejsze sposoby, które warto wypróbować:

#1 Umyj okulary wodą z mydłem

Na początku wyczyść swoje okulary zanim zajmiesz się zarysowaniami. Umieść swoje okulary pod bieżącą wodą. Wyciśnij małą kroplę mydła do naczyń na palec wskazujący i kciuk. Użyj delikatnego nacisku, aby przetrzeć soczewki. Opłucz okulary. Następnie osusz soczewki ściereczką z mikrofibry. Mydło do naczyń rozluźnia wszelkie osady, takie jak kurz czy pot, które mogą pokryć Twoje soczewki. Ściereczka z mikrofibry nie pozostawia kłaczków na okularach ani nie rozmazuje niczego. Gdy użyjesz jej do wysuszenia okularów, o wiele łatwiej będzie Ci dostrzec zarysowania na soczewkach.

#2 Pokryj swoje soczewki mieszanką sody oczyszczonej i wody

Użyj tego domowego środka, aby wypolerować zadrapania z okularów. Połącz 1-2 łyżki (15-30 g) sody oczyszczonej i 1 łyżkę (15 ml) wody. Mieszaj łyżką, aż powstanie gęsta pasta o konsystencji kleju. Zanurz w paście czystą ściereczkę z mikrofibry, a następnie pocieraj okrężnymi ruchami rysy na soczewkach. Poleruj soczewki przez 10-30 sekund. Spłucz soczewki. Użyj ściereczki z mikrofibry, aby wysuszyć soczewki i wytrzeć resztki pasty. Soda oczyszczona ma niski współczynnik ścieralności/szorstkości, dzięki czemu może usuwać rysy bez uszkadzania soczewek.

Jak usunąć rysy z okularów, fot. freepik
Jak usunąć rysy z okularów, fot. freepik

#3 Nałóż pastę do zębów na swoje soczewki

Zetrzyj rysy pastą do zębów o właściwościach nieściernych i nieżelowych. Wyciśnij po jednej kropli pasty do zębów na każdą z soczewek. Przy użyciu palca wcieraj pastę w rysy na soczewkach przez około 10 sekund. Opłucz soczewki i wytrzyj pastę do zębów czystą ściereczką z mikrofibry. Użyj białej lub bezbarwnej pasty do zębów, która nie zabarwi Twoich soczewek. Unikaj zaawansowanych formuł wybielających lub usuwających płytkę nazębną z zębów, ponieważ te ścierne odmiany mogą powodować jeszcze większe zarysowania.

#4 Wypoleruj swoje soczewki woskiem samochodowym

Użyj wosku samochodowego do wypełnienia rys na soczewkach. Zwilż czystą ściereczkę z mikrofibry woskiem samochodowym i pocieraj soczewki okrężnymi ruchami. Sprawdź, czy wosk samochodowy wypełnił wszystkie rysy na soczewkach. Użyj świeżej ściereczki z mikrofibry, aby wypolerować swoje okulary. Jeśli nadal widzisz rysy, powtarzaj ten proces wielokrotnie, aż soczewki będą czyste. Wosk samochodowy jest zwykle dostępny w butelkach z rozpylaczem lub w tubach, ale każda z tych odmian będzie działać. Wosk wypełnia rysy i z czasem się zużywa, ale możesz go ponownie zastosować, aby zachować jakość soczewek.

Nie wyrzucaj starych legginsów, możesz wykonać z nich uroczą bluzkę

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także