PoradyPrzedmiotem, który każdy ma w domu, usunął śnieg z dachu. Nawet nie musiał na niego wchodzić

Przedmiotem, który każdy ma w domu, usunął śnieg z dachu. Nawet nie musiał na niego wchodzić

Przedmiotem, który każdy ma w domu, usunął śnieg z dachu. Nawet nie musiał na niego wchodzić
Manuel

04.01.2023 17:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli zastanawiasz się jak bezpiecznie usunąć śnieg z dachu, to mamy dla Ciebie trick, który pozwoli Ci to zrobić bez wchodzenia na niego. Wszystko czego potrzebujesz to kawałek liny.

Trochę to waży i może się zawalić...

Śnieg może ładnie wyglądać na Twoim dachu, ale jest bezpieczny tylko do pewnej grubości i wagi. Jeśli mieszkasz w regionie podatnym na śnieg, znasz jego niszczące działanie; może on prowadzić do przecieków z dachu, które w końcu mogą zawalić cały dach domu.

Istnieją różne metody usuwania śniegu z dachu; można użyć liny, drutu, tzw. systemu lawinowego, grabi, łopaty, narzędzi do majsterkowania lub po prostu stopić lód za pomocą parownicy. Metoda będzie zależała od tego, ile śniegu jest na dachu i jaki jest jego rodzaj. Skupimy się jednak na jednej z najprostszych metod, która zarazem pozwoli Ci to zrobić możliwie bezpiecznie i bez narażania się na upadek z dachu.

Jak usunąć śnieg z dachu, fot. Big World/youtube
Jak usunąć śnieg z dachu, fot. Big World/youtube

Usuwanie śniegu z dachu za pomocą liny

Użycie liny do usuwania śniegu z dachu należy do najłatwiejszych i najtańszych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz w domu linę, którą można użyć w tym celu. Nie trzeba tutaj liny jakiegoś konkretnego rodzaju. Wystarczy, żeby nie była zbyt cienka i żeby była mocna.

Możesz usunąć śnieg z dachu za pomocą tej metody w następujących krokach:

  • Jeśli jest to kupka śniegu, która nie jest zbyt szeroka, wystarczy przerzucić środkową część liny nad kupką śniegu na dachu, trzymając jednocześnie za końce liny;
  • Jeżeli jest to szeroka kupa na wyższym dachu, należy związać jeden koniec liny z jakimś ciężarem, przy użyciu drabiny wejść na dach, trzymając się końca bez ciężaru rzucić obciążony koniec na ziemię, owinąć linę wokół krawędzi spiętrzonego śniegu, a następnie zejść na dół. Cofnij się trzymając się obu końców liny, aby ściągnąć tę kupę śniegu z dachu. Można też ciągnąć z drugiej strony, jeśli kupka jest szeroka. Powtarzaj tę, aż będziesz pewien, że na dachu nie ma nadmiaru śniegu;
Jak usunąć śnieg z dachu, fot. Big World/youtube
Jak usunąć śnieg z dachu, fot. Big World/youtube

W zależności od długości liny, której użyjesz, metoda ta daje Ci szansę na odsunięcie się od niebezpieczeństwa w miarę spadania śniegu. W posłużeniu się liną niebagatelne znaczenia ma to, że metoda ta nie wymaga dużych umiejętności i może być podjęta przez każdego. Zwłaszcza jeśli dach jest osiągalny z ziemi. Wadą jest to, że nie można jej użyć na bardzo wysokim dachu. Może to być ryzykowne, zwłaszcza jeśli trzeba się wspinać na dach. Nie jest to również najlepsze rozwiązanie dla dachów zupełnie płaskich.

Zimą niezbędnym wyposażeniem mojego auta są stare gazety

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także