PoradyJak usunąć zmechacenia z ubrań? 5 domowych sposobów

Jak usunąć zmechacenia z ubrań? 5 domowych sposobów

Jak usunąć zmechacenia z ubrań? 5 domowych sposobów
Katarzyna

24.02.2020 10:31, aktual.: 24.02.2020 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każda pora jest dobra na posprzątanie swojej garderoby - ja szczerze mówiąc, uwielbiam robić porządki latem. Słoneczna pogoda sprawia, że od razu mam ochotę wyciągnąć wszystko ze swojej garderoby, wyłożyć na łóżko i dokładnie przejrzeć i złożyć każde ubranie. Segregując ciuchy, zawsze jednak widzę pewną rzecz, która lekko mnie stresuje - mowa tutaj o stanie moich swetrów i płaszczy. Po zimie zawsze mają sporą ilość zmechaceń, a ja jesienią nie chcę martwić się dodatkowym odkłaczaniem ubrań. Dlatego zawsze odpowiednio się przygotowuję i podczas porządków zajmuję się poprawą wyglądu ulubionych ubrań! Jak usunąć zmechacenia ze swetra? Oto 5 domowych sposobów!

Jak usunąć zmechacenia - #1 Pumeks

pixabay.com>
pixabay.com>

Pumeks jest skuteczny w walce ze zrogowaciałym naskórkiem stóp, ale czy wiesz, że sprawdzi się także podczas usuwania zmechaconych kłaczków ze swetrów? Wystarczy, że delikatnie będziesz pocierać ubranie, a kuleczki z materiału rozluźnią się i łatwo puszczą materiał. Następnie zbierz całość przejeżdżając po swetrze dłonią.

#2 Nożyk do golenia

pixabay.com>
pixabay.com>

Jednorazowa maszynka do golenia jest często najłatwiejszym sposobem usuwania zmechaceń z ubrań. Dzięki nożykowi szybko pozbędziesz się kuleczek materiału bez obawy, że zniszczysz tkaninę. Nożyk do golenia jest świetną alternatywą, gdy nie masz w domu maszynki do odkłaczania ubrań - w większości przypadków nożyk może być bardziej skuteczny niż te specjalne maszynki.

Jak usunąć zmechacenia - #3 Papier ścierny

pixabay.com>
pixabay.com>

Papier ścierny to prosty trik, na który odważą się jednak nie wszyscy. A to ze względu na fakt, że papier ścierny kojarzy się głównie z pracami remontowymi. Nie musisz się jednak martwić, wystarczy kilka delikatnych ruchów, a papier usunie nieestetyczne kuleczki materiału, nie uszkadzając tkaniny. Większość z nas ma co najmniej mały kawałek papieru ściernego, schowany gdzieś w szufladzie lub w szafce z zestawem narzędzi. Pamiętaj tylko, żeby czynność wykonywać delikatnie i zawsze w jednym kierunku!

#4 Wałki do włosów

freepik.com>
freepik.com>

Zmechaceń z ubrań możesz pozbyć się jeszcze w inny sposób, wystarczy że posłużysz się wałkami do włosów. Wałki do włosów z rzepem są delikatne i łagodne dla Twoich tkanin, dlatego spokojnie możesz użyć ich do usuwania kuleczek zmechaconego materiału. Po prostu przesuń nimi po gładkiej powierzchni swetra i gotowe!

Jak usunąć zmechacenia - #5 Gąbka do mycia naczyń

pixabay.com>
pixabay.com>

Niech nazwa Cię nie zmyli! Gąbkę do mycia naczyń możesz użyć nie tylko w celu wyczyszczenia zabrudzeń z talerzy, ale także do usuwania zmechaceń z ubrań. Użyj szorstkiej strony gąbki i delikatnie pocieraj nią o materiał. Jesteś ciekawy jakie inne zastosowania ma gąbka do mycia naczyń? Koniecznie zobacz poniższy filmik!

Niezależnie od tego którą z powyższych metod wybierzesz, zawsze sprawdzaj na niewielkiej i mało widocznej przestrzeni, jak zachowuje się tkanina. Jeśli narzędzie nie zaciąga materiału, możesz użyć triku na większej powierzchni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także