PoradyLajfhaki5 sposobów na zatrzymanie ciepła w domu. Znacznie obniżą Twoje rachunki

5 sposobów na zatrzymanie ciepła w domu. Znacznie obniżą Twoje rachunki

5 sposobów na zatrzymanie ciepła w domu. Znacznie obniżą Twoje rachunki
Katarzyna

31.10.2019 10:59, aktual.: 25.05.2020 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo tego, że do kalendarzowej zimy jeszcze daleko, a największe mrozy dopiero przed nami, to przyznasz, że dni stają się coraz chłodniejsze a to sprawia, że w domu jest coraz zimniej. Jeśli chcesz, aby podczas najniższych temperatur w Twoim domu wciąż było ciepło, wystarczy że zastosujesz się do tych 5 prostych porad. Dzięki temu Twoje rachunki nie wzrosną!

#1 Przesuń meble z dala od grzejników

@nathanfertig
@nathanfertig

Może wydawać się, że jest to dobry sposób na urządzenie swojego salonu, jednak kanapa, która jest ustawiona zaraz przed kaloryferem w bardzo efektywny sposób zatrzymuje przepływ ciepła. Najlepszym sposobem na zwiększenie temperatury jest usunięcie przeszkód sprzed grzejników. Jeśli kaloryfer znajduje się pod oknem, warto zasunąć firanki i zasłony.

#2 Uważaj na przeciągi

Kiedy temperatura drastycznie spada, nawet najmniejsze przeciągi mogą obniżyć temperaturę w Twoim mieszkaniu. Może Ci się wydawać, że przecież podczas zimy nie otwierasz okien, a przez to nie powstają przeciągi. Nic bardziej mylnego! Wszelkie szpary i szczeliny m.in. te w oknach czy pod drzwiami, sprawiają, że zimne powietrze dostaje się do wnętrza. Zwykły koc lub ręcznik położony przed drzwiami może zapobiec przedostawaniu się przeciągów i utrzymywać dom w cieple. Jeśli wolisz inną metodę możesz wykorzystać taśmę izolacyjną i przykleić ją wzdłuż krawędzi szyb.

#3 Zasłoń rolety

@californong
@californong

W dzień warto mieć odsunięte firanki i rolety, ponieważ promienie słoneczne, które wpadają przez okna, mogą nieco ogrzać pomieszczenie. Jednak gdy tylko słońce zajdzie, warto zasunąć rolety. Jeśli nie masz rolet, a Twoje zasłony są cienkie, na karniszu możesz powiesić koc. Może to wyglądać dziwnie, jednak jeżeli Ci nie przeszkadza nieco inny wystrój wnętrza, taka opcja z pewnością przyniesie efekty!

#4 Kup dywan

@brigittetohm
@brigittetohm

Podłogi przeważnie wyłożone są kafelkami lub nieizolowanymi deskami podłogowymi. Jeśli nie masz ogrzewania podłogowego (lub nie chcesz płacić wysokich rachunków za jego codzienne używanie), kupienie dywanu może rozwiązać problem. Ten miękki i gruby sprawi, że chodzenie po podłodze mieszkania będzie przyjemne, dodatkowo sprawi, że podłoga będzie cieplejsza.

#5 Zamykaj drzwi do pokojów, których nie używasz

Zamykanie drzwi ma na celu utrzymanie ciepła w jednym pomieszczeniu. Dzięki temu ciepłe powietrze dłużej utrzyma się w pokoju w którym jesteś. Czy w twoim domu jest jedno pomieszczenie, które niezależnie co byś robiła, zawsze jest zimniejsze niż reszta? Jeśli z niego nie korzystasz, upewnij się, że dokładnie zamykasz do niego drzwi - może on absorbować ciepło z reszty mieszkania.

A Ty jakie znasz sposoby na utrzymanie ciepła w mieszkaniu?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także