PoradyLajfhakiUżyj wieszaka w inny sposób. Swetry nie będą już zniekształcone

Użyj wieszaka w inny sposób. Swetry nie będą już zniekształcone

jak wieszać swetry na wieszaku fot. freepik
jak wieszać swetry na wieszaku fot. freepik
29.08.2023 15:54

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że powoli wyciągamy swetry z szafy. Podpowiadamy, jak wieszać swetry na wieszaku, aby nie tylko mieć więcej miejsca w szafie, ale też uniknąć pognieceń.

Naturalną koleją rzeczy jest rozciąganie się swetrów. Dzieje się tak niezależnie, z jakiego materiału są wykonane. Przechowywane w szafie mają potem ślady od wieszaka. Aby tego uniknąć, zdradzamy sprytny patent. Oto jak wieszać swetry na wieszaku prawidłowo, aby pięknie wyglądały.

Jak wieszać swetry na wieszaku, by się nie rozciągały?

Nic tak nie podkreśla jesiennego klimatu jak ciepła herbata, kocyk i milusi sweter. To obowiązkowy zestaw na jesień. Takie ubrania potrafią zając dużo miejsca na pułkach w szafie, dlatego lepiej jest je przechowywać zawieszone na wieszakach. Jest to nie tylko o wiele wygodniejsze, ale też zwalania sporo miejsca. Dobra organizacja szafy to podstawa, dzięki temu wiemy, gdzie mamy poszczególne koszule, spodnie czy swetry i nie musimy wszystkiego w biegu przerzucać, kiedy się spieszymy - o bałagan wtedy nietrudno. Niestety jest małe "ale" swetry naturalnie się rozciągają i mogą się w nich robić odkształcenia od wieszaka. Na szczęście mamy na to dobry patent, który pozwoli tego uniknąć. Poniżej pełna instrukcja wraz z nagraniem wideo.

Close up of neatly folded knitted items of pastel color on a light background.
Close up of neatly folded knitted items of pastel color on a light background.

Trik na nierozciągnięte swetry

Aby uniknąć nierówności i wgnieceń w swetrach, a jednocześnie móc je spokojnie trzymać na wieszaku, po prostu nie wieszaj ich jak koszul. Swetry trochę ważą, dlatego przechowuje się je nieco inaczej. Przede wszystkim wyciągają się one na ramionach. Oto jak wygląda proponowany przez instagramerkę Olę Smorawską (@organizacjaprzestrzeni) patent:

  1. Połóż sweter na płaskiej powierzchni,
  2. Umieść na środku swetra wieszak,
  3. Złóż rękawy do środka,
  4. Powieś w szafie.

I gotowe! W ten sposób unikniesz zagnieceń. Cały trik został nagrany na poniższym wideo:

Jak usunąć ślady wieszaka ze swetra?

Jeśli na twoich swetrach już widać ślady wgnieceń, możesz temu zaradzić i przywrócić im piękny wygląd. Potrzebować do tego będziesz soli i szarego mydła. Po prostu wypierz rozciągnięte ubranie w ciepłej wodzie, dodając do niej wspomniane składniki. Zadziałają one na wełnę usztywniająco i kurcząco. Namaczając je w takiej miksturze, pomożesz im lekko się skurczyć. Zauważysz, że odkształcenia po wypraniu całkowicie zniknęły, a swetry wyglądają, jak dawniej.

different colors wool fashion shirt clothes sweater
different colors wool fashion shirt clothes sweater
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także