PoradyLajfhaki6 domowych sposobów, na dokładne wyczyszczenie komputera z kurzu

6 domowych sposobów, na dokładne wyczyszczenie komputera z kurzu

6 domowych sposobów, na dokładne wyczyszczenie komputera z kurzu
Mika
20.11.2019 08:27, aktualizacja: 20.11.2019 11:57

Kurz jest dosłownie wszędzie. Jest największym wrogiem naszego komputera, którego zresztą nie zawsze jest łatwo wyczyścić. Jak domowymi metodami, wyczyścić komputer z kurzu?

Mamy dla Was kilka trików, które pomogą wyczyścić komputer w domowych warunkach.

Jak wyczyścić monitor komputera z kurzu?

By pozbyć się kurzu z monitora, zazwyczaj używamy papieru. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż kurz spada na dół i osadza się na klawiaturze. Papier również z łatwością może pozostawić rysy na delikatnej powierzchni. Najlepiej jest stosować ściereczki z mikrofibry. Nie zostawiają plam, dokładnie zbierają kurz i z pewnością nie porysują monitora.

Czym czyścić plastikowe części komputera?

Unikaj chemicznych produktów, szczególnie takich, które zawierają alkohol lub aceton. Takie środki z łatwością mogą uszkodzić plastikowe części, a najbardziej zagrożony jest monitor z powłoką antyrefleksyjną. Warto zmieszać ocet z wodą w identycznych proporcjach i używać tej mieszanki do czyszczenia plastikowych części komputera. Mikstura jest delikatna, ale jednocześnie skuteczna w walce ze smugami i kurzem.

Jak pozbyć się rys z komputera?

© wikihow
© wikihow

Odrobina pasty do zębów rozwiąże problem. Wystarczy nanieść ją patyczkiem do uszu na zadrapanie, a następnie je polerować. Pozostaw do wyschnięcia i usuń nadmiar. Rysy powinny stać się niewidoczne.

Jak wyczyścić klawiaturę komputera domowymi sposobami?

Obraz

Kurz i inne śmieci zalegające w klawiaturze usuniesz za pomocą suszarki. Jeśli nie masz możliwości wyjęcia klawiszy, wydaje się to najskuteczniejszym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, by używać tylko takiej, która ma opcje nadmuchu zimnym powietrzem, a urządzenie musi być wcześniej odłączone od zasilania!

Jak wyczyścić skrzynkę komputera z kurzu?

Obraz

Odkurzacz raczej nie jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Można go użyć, by powierzchownie pozbyć się kurzu i pyłów, ale nie należy starać się docierać do głębszych miejsc. Małe i schowane części warto czyścić gruszką. Musi być ona wystarczająco duża, by stworzyć podmuch, który wywieje kurz.

Jak wyczyścić pod przyciskami klawiatury

Obraz

Na szmatkę z mikrofibry nanieś odrobinę mikstury z wody i octu. Cienkie narzędzie (może być nóż) owiń szmatką i pozbądź się zanieczyszczeń między klawiszami. Ich górną część wystarczy przecierać tą samą szmatką i gotowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także