PoradyWrzucam 2 tabletki od zmywarki do pralki. Oszczędzają mi sporo czasu i nerwów

Wrzucam 2 tabletki od zmywarki do pralki. Oszczędzają mi sporo czasu i nerwów

Wrzucam 2 tabletki od zmywarki do pralki. Oszczędzają mi sporo czasu i nerwów
Aleksandra
20.12.2022 14:00, aktualizacja: 20.12.2022 15:16

Zadaniem pralki jest wyprać ubrania i sprawić, że będą świeże, pachnące i czyste. Niestety z czasem, gdy ją eksploatujemy, dochodzi do tego, że rzeczy nie są takie, jakie byśmy chcieli. Kluczowe jest zadbanie o stan pralki i regularne jej czyszczenie, ale czy wiesz jak się do tego zabrać? Sprawdź jak wyczyścić pralkę dzięki kilku sprawdzonym trikom!

Jak wyczyścić pralkę? - Płukanie bębna

Nawet jeśli wydaje Ci się, że wnętrze jest czyste, rzeczywistość może być zupełnie inna. W szczelinach i zakamarkach mogą skrywać się bakterie i zarazki. Najlepszym lekarstwem na to jest włączyć co kilka miesięcy tzw. puste pranie. Ustaw 60 stopni i wrzuć tabletki do czyszczenia zmywarki. Zabijesz wszystkie bakterie! Wystarczą dwie kapsułki :)

#2 Zapach stęchlizny

Na to jest bardzo proste rozwiązanie - nie zamykaj pralki, tylko pozwól na to, aby miała swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu na pewno nie będziesz narzekać na nieprzyjemne zapachy i wilgoć. Zapachy usuwa też soda, dlatego warto też włączyć jedno pranie z octem i sodą co jakiś czas.

Jak wyczyścić pralkę? - #3 Wyczyść filtr

Obraz

Filtr jest po to, aby chronić pompę w pralce. Niestety, co na pewno niejednokrotnie zauważyliście, wpadają tam chusteczki, monety itp. Przez to gromadzi się pleśń i zarazki. Czyszczenie filtra nie jest niczym wymagającym i to naprawdę dziecinnie proste zadanie. Warto pamiętać o tym, aby regularnie powtarzać tę czynność.

#4 Czyszczenie uszczelki

Dzięki temu woda nie wydostaje się na zewnątrz, ale to kolejne miejsce, które jest idealną pożywką dla bakterii. Nie zwlekaj ze sprzątaniem, ponieważ im dłużej czekasz, tym trudniejsze będzie doprowadzenie tego obszaru do porządku. Po każdym praniu poświęć minutę na wyczyszczenie uszczelki. Chyba warto, prawda?

Jak wyczyścić pralkę? - #5 Czyszczenie szuflady na proszek

Obraz

Najlepiej wyczyścić ją za pomocą starej szczoteczki do zębów. Dotrzesz do każdego zakamarka i nie będziesz się martwić, że coś ominąłeś. Jest to potrzebne, ponieważ gdy wsypujesz proszek lub wlewasz płyn w miejsca, które nie jest do końca czyste, Twoje ubrania nie będą wyprane. Chyba nie chcesz zakładać na ciało czegoś, co może mieć zarazki?

#6 Wybieraj odpowiednie produkty

W sklepach wybór jest ogromny i przez to możemy czuć się lekko przytłoczeni. Mnogość produktów wcale nie znaczy, że każdy z nich jest dobry. Należy skupić się na środkach, które dokładnie wypiorą ubrania i zadbają o stan Twojej pralki. Nie podążaj za modą, a skup się na rozwiązaniach, które pasują do pralki, która znajduje się w Twoim domu.

Pamiętaj, że czysta pralka to świeże pranie i mniejsze koszty naprawy urządzenia!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także