Porady4 domowe sposoby, dzięki którym usuniesz spaleniznę ze spodu patelni i będziesz mógł smażyć do oporu

4 domowe sposoby, dzięki którym usuniesz spaleniznę ze spodu patelni i będziesz mógł smażyć do oporu

4 domowe sposoby, dzięki którym usuniesz spaleniznę ze spodu patelni i będziesz mógł smażyć do oporu
15.06.2022 15:20

W miarę użytkowania na spodzie patelni gromadzi się sadza oraz przypalone resztki jedzenia. Jeśli nie myjesz jej regularnie, to z czasem zaczyna przypominać mały składzik węgla. ;) Jak wyczyścić przypaloną od spodu patelnię? Są na to skuteczne i domowe sposoby.

Kwasek cytrynowy usunie spaleniznę

Małą saszetkę kwasku cytrynowego rozpuść w wodzie oraz doprowadź do wrzenia. Następnie polej mieszaniną przypalony spód i odłóż patelnię na kilka godzin. Po tym czasie spróbuj gąbką usunąć spaleniznę.

pinterest
pinterest

Jak wyczyścić przypaloną od spodu patelnię octem?

Do miski lub zlewu wlej ocet i zanurz w nim spód patelni. Pozostaw na godzinę. Po upływie tego czasu posyp przypaloną powierzchnię solą oraz dodaj kilka kropel płynu do mycia naczyń. Weź gąbkę lub szczoteczkę do zębów i zacznij usuwać spaleniznę.

Wykorzystaj wodę utlenioną

W misce wymieszaj sodę oczyszczoną z wodą utlenioną. Tak powstałą pastą dokładnie pokryj spód patelni i odczekaj przynajmniej godzinę. Na koniec wyczyść patelnię.

Jak wyczyścić patelnię keczupem?

Keczup to nie tylko smaczny sos, ale też świetny środek czyszczący. Pokryj nim spód patelni oraz odczekaj kilka godzin (lub całą noc). Keczup zmiękczy wszelkie zabrudzenia, a Ty bez trudu domyjesz patelnię.

What's up Fagans? / youtube
What's up Fagans? / youtube

Regularne namaczanie i czyszczenie

Powyższe patenty są odpowiednie do czyszczenia spodu każdej patelni (bez względu na to, z jakiego materiału została wykonana). Jeżeli spalenizna uparcie nie chce zejść, to możesz wspomóc się skrobakiem. Oczywiście lepiej nie zaniedbywać patelni i nie dopuszczać, aby na jej spodzie gromadziła się sadza. Dlatego należy myć ją regularnie. Jej spód warto moczyć w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń. Dzięki temu łatwiej usuniesz zabrudzenia.

Poznaj sposoby na czyszczenie zabrudzonych fug. Dzięki nim będą wyglądały jak nowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także