PoradyMożesz wyczyścić skórzaną torebkę w pralce. Wiele osób nadal nie wie o tej funkcji

Możesz wyczyścić skórzaną torebkę w pralce. Wiele osób nadal nie wie o tej funkcji

Możesz wyczyścić skórzaną torebkę w pralce. Wiele osób nadal nie wie o tej funkcji
13.01.2023 10:52

Jak wyprać skórzaną torebkę? To zadanie jest możliwe. I co najciekawsze zrobisz to w pralce. Dzięki temu torebka odzyska blask.

Mało osób wie, że swoje skórzane torebki może wyprać w pralce. Ten proceder na pierwszy rzut oka wydaje się pewnie dość szalony i ciężki do spełnienia. Jednak wystarczy zachować pewne środki bezpieczeństwa, a torebka będzie jak nowa.

Zasady czyszczenia torebek w pralce

Najpierw wyjmij wszystko z torebka i dobrze opróżnij jej kieszenie. Następnie umieść ją w bębnie pralki. Dodaj ćwierć szklanki delikatnego płynu do prania. Tutaj dobrze sprawdzi się mydło kastylijskie, które wytwarzane jest z olejów i tłuszczów roślinnych (nie ma w nim dodatku składników pochodzenia odzwierzęcego). Uruchom najdelikatniejszy program w pralce. Możesz nawet zdecydować się na pranie w zimnej wodzie. Na koniec pozwól torebce samodzielnie wyschnąć lub umieść ją w suszarce bębnowej (ustaw najniższą temperaturę i razem z nią włóż jeszcze kilka czystych ręczników). Pamiętaj, aby torebki nie suszyć na kaloryferze lub w pełnym słońcu.

jak wyprać skórzaną torebkę, fot. Freepik
jak wyprać skórzaną torebkę, fot. Freepik

Oczywiście nie pierz w pralce torebek bardzo wartościowych. To jednak za duże ryzyko. Możesz tę metodę wypróbować na torebce, która jest już zniszczona i wiesz, że nie będziesz jej nosił. Wówczas przekonasz jak Twoja pralka postępuje ze skórą naturalną.

Skóra licowa

Wyposaż się dedykowany preparat przeznaczony do pielęgnacji właśnie skóry licowej. On usuwa kurz, brud, a także resztki impregnatu. Na koniec natłuść skórę wazeliną lub bezbarwną pastą do skór.

Skóra zamszowa

Pamiętaj, że zamsz chłonie wszystkie świeże zanieczyszczenia. Dlatego należy usuwać je na bieżące. Zaniedbanie grozi zniszczeniem torebki. Do czyszczenia zamszu przeznaczone są specjalne szczoteczki. Możesz to też zrobić za pomocą czerstwego pieczywa.

jak wyprać skórzaną torebkę, fot. Freepik
jak wyprać skórzaną torebkę, fot. Freepik

Skóra lakierowana

Torebek ze skóry lakierowanej nie trzeba natłuszczać. Do ich czyszczenia nada się woda z octem, sok z cebuli, piana z białka czy sok z cytryny.

Pralka śmierdzi jak szambo? Ten trik kosztuje 2 zł i bez szorowania zlikwiduje smród

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także